HORE

Popletený Béla

Uverejnené dňa 2.12.2017

Najskôr odpoveď Lacimu: je predsa všeobecne známe, že za návrh, aby zmrazenie platov bolo prerokované v zrýchlenom režime, hlasovali za Most-Híd okrem P. Kresáka aj B. Bugár, I. Janckulík a F. Šebej. Ústavný expert je však z nich iba P. Kresák. Inými slovami, kým ostatní z uvedených poslancov – pripusťme to – nemuseli vôbec vedieť čo robia, keď hlasujú „za“, Peter Kresák vedel veľmi dobre, že návrh nie je v súlade s Ústavou a aj napriek tomu za neho hlasoval. To, že si to „zabudli“ všimnúť iní, neznamená, že to tak nie je.

Na margo jeho kandidatúry na post ústavného súdu – to som nevymyslel ja, to je jeho dávnejšie vyjadrenie, že má túto ambíciu, pričom si je vedomý, že zvoliť ho do nej môže iba parlamentná väčšina. Tak sa prispôsobuje.

Pravdupovediac, po rozhodnutí Republikovej rady strany Most-Híd, vyzerajú všetci štyria vyššie menovaní – slušne povedané – pápežskejšie ako pápež. Rada ich hlasovanie nepodporila, ale odmietla, vydala stanovisko, že nesúhlasí so zmrazením platov niektorých ústavných činiteľov a zakázala poslancom Mosta-Híd, aby za neho hlasovali: „Zmrazené platy nebudú. My zato hlasovať nebudeme,“ riekol jej predseda B. Bugár.

Mimochodom – jednou z vecí ktorá akosi uniká nielen Mostu-Híd a SNS, ale tiež bývalým mienkotvorným médiám je, že tak pri návrhu na zrýchlené konanie, ako aj návrhu na zmrazenie platov, nejde o návrhy R. Fica, ale vlády. Teda aj ministrov za Most-Híd, ktorí za ne hlasovali. A ktorých teraz Republiková rada poslala do hája, keď im de facto za to vyslovila nedôveru.

„Strana MOST-HÍD považuje za neprijateľnú situáciu, ktorá vznikla po hlasovaní o skrátenom legislatívnom konaní. Je potrebné zdôrazniť, že NR SR nie je podriadená ani vláde, ani premiérovi. Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, kde vláda zodpovedá parlamentu,“ vyhlásil po rokovaní rady smelo Béla Bugár. To je stará známa pravda a neodškriepiteľný fakt. Špecifikom Slovenska je, že poslanci to vedia a akceptujú iba v prípade, keď pôsobia mimo vlády, a nie aj vtedy, keď tvoria vládnu koalíciu.

Predseda strany Mosta-Híd to však má v tejto súvislosti popletené aj inak:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi