HORE

Skúška

Uverejnené dňa 18.5.2024

Indície navrávajú, že stretnutie v prezidentskom paláci sa neskončí tak, ako bolo plánované.

 

Z čerstvých vyhlásení podpredsedu SMERU-SD R. Kaliňáka vyplýva, že strana sa s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nemieni zúčastniť stretnutia v prezidentskom paláci. To na utorok odpoludnia zvolali dve hlavy štátu – dosluhujúca a nastupujúca, teda Z. Čaputová a P. Pellegrini.

Nedá sa to tvrdiť, iba na to upozorniť, keďže ak sa uvedené naplní, bude to zlá správa pre všetkých, vrátane Smeru-SD. Možné je však zatiaľ aj to, že Smer-SD chce presadiť nejaké vety v pripravovanom spoločnom vyhlásení, s ktorými však isto-iste nebudú súhlasiť zástupcovia ostatných strán. Nie je potrebné to šponovať, nateraz stačí spomenúť vyhlásenie R. Kaliňáka o „falošnej politickej korektnosti“ a potrebe „vysporiadať sa s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov“ voči politike R. Fica. Podpredseda Smeru-SD k tomu ešte dodal, že iniciatíve paláca vraj rozumie, ale „momentálne je predseda strany R. Fico v nemocnici“. Čo bolo od neho mimoriadne nevkusné – R. Kaliňák sa totiž inak celkom výrazne odlišuje od ostatných podpredsedov strany. Nielen politikou, ale aj spôsobmi.

To všetko a mnohé iné sú indície, ktoré navrávajú, že stretnutie v prezidentskom paláci sa neskončí tak, ako bolo plánované. Každému je pritom jasné, že ak sa stretnutia nezúčastni Smer-SD, nezúčastní sa ho ani SNS – opak by bol politickým zázrakom. To, samozrejme, neznamená, že stretnutie nebude – omnoho väčšou chybou by ho bolo totiž úplne zrušiť a hlavne z dôvodu, že sa ho niektoré strany nezúčastnia. Aj preto, lebo je zrejmé, že prezidenti môžu robenie politiky v krajine síce ovplyvňovať, ale nie ju aj tvoriť. Aj preto, lebo je jasné, že hoci takto – vyhlásením pred konzultáciami s nimi – sa stretnutie politických lídrov nepripravuje, ale každý uzná, že krajina je po atentáte na premiéra v neštandardnej situácii a tak aj politicky neštandardné kroky paláca sú ospravedlniteľné.

Navyše:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi