HORE

V zastúpení R. Fica

Uverejnené dňa 18.1.2019

Tohtoročné prezidentské voľby nebudú o prezidentovi, ale o R. Ficovi.

Maroš Šefčovič je oficiálne prvým straníckym kandidátom, uchádzajúcim sa o funkciu hlavy štátu v tohoročných prezidentských voľbách. Isto, kandiduje aj Béla Bugár, predseda Mosta-Híd alebo Milan Krajniak zo Sme rodina-Boris Kollár, ale tí sa uchádzajú o funkciu na základe podpisu občanov, a nie poslancov politickej strany.

Maroš Šefčovič je naozaj serióznym kandidátom, na rozdiel od viacerých iných, ktorí kandidujú iba na podporu straníckej značky, osobných ambícií a záujmov alebo iba preto, aby kandidovali a takpovediac boli do počtu. Serióznym v tom zmysle, že patrí k favoritom postupu do druhého kola, v čom však spočíva jedna z jeho slabín i sily zároveň. Hlavnou slabinou zostáva, že jeho voliči budú považovať jeho postup do druhého kola za samozrejmosť a preto ho budú chcieť prísť podporiť až v druhom kole. Ako kedysi, keď iní voliči považovali za samozrejmosť postup E. Kukana do druhého kola, do ktorého sa však nedostal, keďže mu na postup chýbalo zhruba tri tisíc hlasov. V druhom kole tak nemali koho voliť a k urnám ich dostali iba obavy, že sa prezidentom mohol stať V. Mečiar.

Otázka však znie, či je M. Šefčovič aj silným a teda relevantným kandidátom. To však už nezáleží iba od neho, ale najmä od strany Smer-SD a hlavne od jej predsedu R. Fica. Presnejšie:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi