HORE

Ubližovať a škodiť

Uverejnené dňa 17.4.2018

Minister vnútra Tomáš Drucker už nie je ministrom. Policajný prezident Tibor Gašpar – kvôli ktorému sa minister Drucker oficiálne rozhodol podať demisiu – je ešte stále policajným prezidentom. Absurdné? Absurdné.

V tejto chvíli sú už jedno neoficiálne dôvody, pre ktoré sa T. Drucker rozhodol opustiť kreslo ministra vnútra a buď dočasne prerušiť alebo definitívne ukončiť politickú kariéru. Nemá jednoducho žiadny zmysel sa nimi ich zaoberať a to aj preto, lebo nech už boli akékoľvek,  urobil to, čo sa urobiť v takom prípade má a ministrom vnútra už nie je. Inými slovami, skutky T. Druckera možno rozpitvávať na mnoho spôsobov, ale jeho záverečné rozhodnutie – odchod z verejnej funkcie – bolo správne.

Na rozdiel od policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý sa funkcie drží ako kliešť. Je potom iba prirodzené, že jeho osoba a funkcia sa stali centrom spoločenského i politického diania, že  voči nemu osobne, ale aj voči jeho rodinným príslušníkom, pribúdajú podozrenia rôzneho charakteru. Inými slovami, jeho záverečného rozhodnutie – zotrvať vo funkcii –nebolo správne.

Prirodzene, uvedené platí iba takpovediac z celospoločenského hľadiska. A neplatí, pokiaľ ide takpovediac o osobné záujmy Tibora Gašpara. Inými slovami, ide o to, čo policajný prezident uprednostnil. Spoločnosť, ktorej sa rozhodol slúžiť, pomáhať a chrániť, to nie je.

Na to poukazuje jednoduchý, ale neodškriepiteľný fakt:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi