HORE

V prospech prezidentky

Uverejnené dňa 28.8.2020

Návrh konzília, ako má vyzerať situácia na Slovensku od 1. septembra 2020 v súvislosti s koronavírusom, priniesol nečakaný podporný argument v politickom zápase medzi prezidentským palácom a vládnou koalíciou. V prospech paláca. Návrh síce ešte musí Úrad verejného zdravotníctva pretaviť do Opatrenia, ale k zásadným zmenám už ani z toho uhla pohľadu zrejme nepríde.

Nie je dostatok testov, ľudí, ktorí ich odberajú či vyhodnocujú, aj tak možno vnímať odkaz, ktorý prezentoval po zasadnutí konzília minister zdravotníctva M. Krajčí. Ide o to, že nie každý, kto príde na Slovensko z rizikovej krajiny, bude aj testovaný. „Pokiaľ sa týmto ľuďom do desiatich dní nepodarí zrealizovať testovanie a nebudú u nich prítomné žiadne príznaky ochorenia, tak po desiatich dňoch bude u nich ukončená karanténa,“ oznámil minister. Prirodzene, či príznaky ochorenia sú alebo nie sú, si vyhodnotí každý sám a každý už aj vie ako.

Ak sa nemajú testovať všetci tí, ktorí prišli na Slovensko z rizikových krajín, potom je zbytočné špehovať, či v nich aj boli. A práve o špehovaní ľudí je ďalšia novela zákona o elektronických komunikáciách, ktorý schválila vládna koalícia a hlava štátu jej ho na opätovné prerokovanie vrátila. S tým, aby ho neschválila, pričom aj vysvetlila prečo:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi