HORE

Vláda podporila prezidenta

Uverejnené dňa 26.4.2019

Vláda podporila prezidenta

Poslanci v parlamente sa hotujú na májovej schôdzi schváliť novelu zákona o štátnych symboloch a ich používaní, ktorú im vrátil na rokovanie prezident. Možno predpokladať, že s výnimkou poslancov SaS, ktorí ani po prvý raz za novelu nehlasovali, hlasy nedostane ani z Mosta-Híd, ktorí síce za ňu hlasovali, ale nevšimli si jej nesúlad s Ústavou. Konkrétne, porušenie základných práv a slobôd, presnejšie, slobody prejavu. Aspoň to tak tvrdia.

Novela zákona je zlá od hora až dolu, ale o jej obsah v tejto chvíli nejde. Ide o viac – o ukážkový príklad, aké politické móresy vládnu v krajine. Málokedy totiž tak rukolapne a čierne na bielom dostanú poslanci vopred napísané a vlastnou vládou schválené, že idú schváliť zákon, ktorý ohrozuje základné práva a slobody ľudí.

Vláda už totiž stihla prerokovať aj schváliť návrh na skrátené legislatívne konanie k návrhu ďalšej novely zákona o štátnych symboloch. To, že samotný návrh nemala k dispozícii, vláde  nijako neprekážalo, to je slovenské špecifikum. Faktom je, že návrh k dispozícii nemohla mať, pretože parlament o ňom ešte ani nerokoval a je otázne, či rokovať vôbec bude – o tom ešte iba poslanci rozhodnú hlasovaním. Na budúci mesiac. Alebo ho navrhovatelia môžu aj stiahnuť, možností je jednoducho viacero a vopred vylúčiť sa nedá nič.

Je to dilema nielen pre vládnych poslancov, ale aj a hlavne pre mimovládne strany:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

1. apríla 2023
Fakty a argumenty

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

Rozhovory

Zatiaľ iba škandál

Je prirodzené, že škandál bude ešte prikrmovaný straníckym životom, keďže voľby sú už za dverami.

31. marca 2023
Fakty a argumenty

Nebezpečne dlhá kampaň

Parlament je rozbitý na atómy, vládne v ňom chaos a pri tekutej väčšine nikto nevie a nedokáže nič predvídať.

29. marca 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi