HORE

Vstali noví bojovníci. „Naši“

Uverejnené dňa 5.3.2018

Udalosti majú v týchto dňoch veľmi rýchly spád a menia sa nielen zo dňa na deň, ale oveľa častejšie. Zdravý rozum sa kamsi úplne vytráca, slová strácajú obsah aj zmysel a na politickom trhovisku sa hašteria slovenské aj jeden európsky žetón o to, kto častejšie prečíta alebo povie nejaké nové rozprávky pred novinármi.

A tí sú na ne zvedaví, hoci nie rovnakým metrom: odvážia sa po vyhlásení kričať iba na odchádzajúceho premiéra, ale v totožnej situácii na odchádzajúceho prezidenta alebo predsedu parlamentu si už pokrikovať netrúfnu. Nezaujíma ich napríklad ani dôvod, prečo prezident A. Kiska uprednostnil lyžovačku v zahraničí pred tragédiou, ktorá zasiahla Slovensko.

Taká prázdnota či nevkus vo vyjadreniach politikov a správania sa viacerých médií tu nebola ani za vlád Vladimír Mečiara. Ani za jednej a ani po tých troch vládach spolu. A to si – pamätníci vedia o koho ide a ostatní nemusia, keďže je už mŕtvy – napríklad taký Pozorovateľ a ďalší nedávali naozaj servítky pred ústa.

Viacerí si budú skôr pamätať na éru kubišovcov, kapustovcov, mjartanovcov a spol. vo verejnoprávnych médiách. Boli to „ich“ redaktori, po nich však vyrástli ďalší hrdinovia, tí „naši,“ ktorí ale idú v ich stopách smelo vpred. Vedelo sa o tom dlho, ale teraz je to už aj verejné, aj nespochybniteľné:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Omyl B. Kollára

Poslanci v rokovacej sále vyvádzať nemôžu, lebo môžu byť vyvedení, iní v nej vyvádzať môžu, ale vyvedení byť nesmú.

1. júla 2022
Fakty a argumenty

Generálny samopardon

Aby zodpovední za šafárenie s obecnými peniazmi zostali pred voľbami chrumkaví.

Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Novelou sa síce zavádza parlamentná stráž, ale zároveň sa o nej aj zavádza.

27. júna 2022
Kaviareň

O prelomení veta

a politike Mgr. B. Kollára

25. júna 2022
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi