HORE

Začnite s premorovaním!

Uverejnené dňa 3.9.2021

Krátko pred návštevou pápeža začína Slovensko s oficiálnym premorovaním obyvateľstva.

Ministra školstva Branislav Gröhling (SaS) zrejme prekvapilo, že 2. septembra 2021 sa začal nový školský rok. Podobne ako pred rokom. Žiaci ani študenti sa pred nástupom do školy nemuseli testovať – hoci situácia je v krajine opäť hrozivá a čísla nakazených vírusom každým dňom stúpajú. Tým, ktorí sa testovať dobrovoľne chceli, nebol schopný testy zabezpečiť. Hoci ich zabezpečiť verejne sľuboval.

Tak vyzerajú v praxi jeho slová, že „ministerstvo školstva vyvinulo maximálne úsilie, aby bolo od septembra na školách bezpečnejšie prostredie“. Je faktom, že je vskutku také bezpečné, že bezpečnejšie už nemôže ani byť, problémom je, že to platí pre šírenie vírusu, ktorý sa môže bezpečne šíriť, a nie pre žiakov, študentov či zamestnancov škôl. Tí ho len bezpečne dostanú a je pritom jedno od koho, ako aj to, či od zaočkovaných alebo neočkovaných. A ak naozaj príde aj ku skráteniu karantény – ako to B. Gröhling spolu s ďalšími novinkami navrhuje – bude to nielen ďalšie slovenské špecifikum, ale aj takpovediac vírusové bakchanálie.

Nejde však o ojedinelý krok – treba povedať, že postup ministra školstva je v súlade s oficiálnym klamaním vlády obyvateľov o farbe okresov, kedy pomocou finty – mierou zaočkovaných ľudí – prekrúca realitu. V súlade je to tiež s najnovším usmernením ministra zdravotníctva V. Lengvarského (OĽaNO), ktorý s premorovaním obyvateľstva začal o pár dní skôr.

Jeho usmernenie sa týka nemocníc, polikliník, zdravotných stredísk združujúcich zdravotnícke zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ambulancií. Teda všetkých. Účelom je „nastavenie spôsobu testovania pacientov u všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti“.  Napísané je tak, že prístup k zdravotnej starostlivosti ľuďom – najmä neočkovaným – opätovne a značne sťažuje.

Usmernenie sa týka aj ďalších náležitostí ako je nástup na plánovanú operáciu, sprevádzajúcich osôb a podobne. Aj samotných zamestnancov, najmä tých, ktorí sú neočkovaní alebo nekompletne zaočkovaní – majú sa testovať každých 72 hodín. Novinkou je v tomto prípade to, že minister už dáva na rovnakú kvalitatívnu úroveň antigénové a RT-PCR testy, medzi ktorými sa doteraz rozlišovalo – platnosť antigénového bola kratšia.

Podľa ministra zdravotníctva má ísť o opatrenie iba dočasné. Sám teda zrejme neverí, že tým pomôže zvýšiť mieru zaočkovanosti – o čo sa nepochybne snaží – keďže testy pred návštevou lekára si musia ľudia vo väčšine prípadov zaplatiť sami. Hoci ich už raz zaplatili, aby ich mal štát za čo nakúpiť. Istým spôsobom je to aj logické – keď sú peniaze na tzv. očkovaciu lotériu, nemôžu byť zároveň aj na nákup testov. Ani pre žiakov a ani pre chorých.

„V tomto smere ide o čas, kým sa z epidemiologického hľadiska spoločnosť nepremorí, kým neustúpi pandémia, kým nebude zaočkovaná kritická skupina,“ vyhlásil v tejto súvislosti minister zdravotníctva Lengvarský. Premorovanie obyvateľstva sa tak na Slovensku začína chorými a deťmi, čo je mimoriadne nespôsobné a neelegantné. Nasledovať budú veriaci, účastníci podujatí s pápežom, ktorým vládna propaganda za výdatnej pomoci vládneho – nie odborného – konzília tvrdí, že vírus sa im už vyhne, lebo a) sú začkovaní a b) nemôžu tak ani nikoho iného nakaziť. A potom si už vírus bude v krajine poletovať kade-tade.

Je pritom úplne prirodzené to:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Mimoriadne zaujímavé voľby.

22. júla 2024
Kaviareň

O ústavolapke R. Fica

a novom symbole v USA

20. júla 2024
Fakty a argumenty

A je to!

Hoci k politike patrí aj možnosť hlásať, že sa premiér R. Fico bojí a že má strach, nepatrí sa tomu aj veriť.

19. júla 2024
Fakty a argumenty

Hra (na) prezidenta

Je len na škodu veci, že prezident P. Pellegrini nemá ešte stále ani poradcu pre kultúru a médiá.

17. júla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi