HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 23.5.2022

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 23. mája (Teraz.sk) – Počas týždňa vznikli ďalšie spory vo vládnej koalícii, tentoraz ohľadom návrhu pomoci rodinám s deťmi. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér: Balík pomoci je kompromis troch strán, chýbali mi návrhy SaS

Heger tvrdí, že balík ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) má odstrániť krivdu pri porovnaní párov bez detí a tých s deťmi. Rodiny s deťmi sú podľa neho ohrozenejšie infláciou.

Bratislava 22. mája (TASR) – Protiinflačný balík, o ktorom aktuálne rokuje aj Národná rada (NR) SR, je výsledkom kompromisu troch koaličných strán, pri rokovaniach chýbali návrhy SaS. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO) v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Dodal, že liberáli na koaličných radách len kritizovali a nepriniesli riešenia.

Zobraziť celý článok

JH: „Nejde o žiadny protiinflačný balík, keďže inflácia sa dotýka každého, ale ide o pomoc rodinám s deťmi. Ohromujúca je však politická cena – premiér E. Heger totiž nahradil SaS za poslancov zvolených za Kotlebovci-ĽSNS, čo je síce ľahké, ale nie aj správne.“

Kollár: Som presvedčený, že slovenská armáda potrebuje prezbrojiť

Doteraz sme boli na technike ešte zo sovietskej éry. Keďže vidíme, aká je bezpečnostná situácia v Európe a na Ukrajine, je najvyšší čas zmodernizovať celú armádu, povedal Kollár.

Tisovec 20. mája (TASR) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) je presvedčený, že slovenská armáda potrebuje urgentne prezbrojiť. Uviedol to v piatok v Tisovci počas návštevy firmy CSM Industry, ktorá sa bude vďaka spolupráci s fínskou Patriou podieľať na výrobe bojových obrnených vozidiel 8×8.

Zobraziť celý článok

JH: „Je dobre, že je o tom B. Kollár presvedčený, ale – ako obvykle – to je tak aj všetko.“

Kolíková: Protiinflačný balíček môže skončiť na Ústavnom súde

Kolíková súhlasí s tým, že sociálny balík je potrebný. Dodala, že SaS navrhla balík aj s príspevkom na bývanie a so zvýšením životného minima.

Bratislava 22. mája (TASR) – Dá sa očakávať aj to, že žiaden sociálny balík nebude, pretože proces je veľmi pochybný a legislatíva môže skončiť na Ústavnom súde SR. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Zobraziť celý článok

JH: „Otázka znie, kto by na ústavný súd zákony poslal, keďže samotná SaS na to nemá. Mimochodom, aj návrhy zákonov, ktoré predkladala ministerka M. Kolíková boli častokrát z rovnakého súdka, s rovnakými chybami. Vtedy ich však presadzovala, nie kritizovala.“

Nezaradení poslanci z hnutia Republika nepodporia Matovičove návrhy

Vláda dáva ľuďom len omrvinky. Málo a neskoro. A aj tie omrvinky sú len neistým prísľubom v budúcnosti, odkázal predseda hnutia Milan Uhrík.

Bratislava 20. mája (TASR) – Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR z hnutia Republika nepodporia návrh prorodinných opatrení z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Návrh podľa nich nie je systémovým riešením ani adresný, diskriminuje niektoré skupiny obyvateľov a bude mať negatívny dosah na fungovanie samospráv. K rovnakému kroku vyzvali aj opozičných poslancov. TASR o tom informoval hovorca hnutia Ondrej Ďurica.

Zobraziť celý článok

JH: „Poslanci za stranu Kotlebovci-ĽSNS podporiť koaličné návrhy nemusia – rovnako, ako ich nemuseli pustiť do prvého čítania v zrýchlenom režime. Ale pustili. Koalícia bez SaS má totiž iba 71 poslancov, čo nestačí ani na uznášaniaschopnosť parlamentu.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-nahradit-sas-je-lahke/635512-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex%253BNeprehliadnite

 

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi