HORE

Ako Sulík Matoviča objavil

Uverejnené dňa 15.3.2021

I. Matovič: Rozpošlite tento článok tam, kam len môžete.

(Archív J. H., február 2011)

„Nestačím sa čudovať, ako sa vyrojili muchy na prašivého psa. Ešte dve soboty dozadu na zabíjačke v DNV v reštaurácii Galloper mi verejne súdruh predseda Sulík ponúkal miesto v Republikovej rade SaS, členstvo v SaS bez obvyklého vstupného pohovoru, zvoliteľné miesto v budúcich voľbách na kandidátke SaS … lebo som super, som kreatívny, mám výborné nápady a … a chceli by ma veľmi medzi sebou mať.

Dnes už nie. Dnes som pre nich už prašivý pes, ktorého vykopli zo svojich radov cez obedňajšiu prestávku. Dnes sa predháňajú v písaní blogov o tom ako strašne pri mne trpeli. O tom ako som strašne škodil SaSke. O tom, že som obyčajný klamár, ktorý nedrží dohody … o všetkom, veď to máte možnosť čítať. Samozrejme v texte nezabudnú napísať ako sa predvádzam „pred každou bezpečnostnou kamerou“ … šikovní sú. Pekný scenár. Hlavne ma čo najviac zosmiešniť, to je podstatné, to je cieľ. Vo svojej snahe si ani len neuvedomujú, že každým jedným blogom a mojim očierňovaním, mysliacich ľudí len utvrdzujú v názore, že nás Sulík predsa len podviedol.

Už tretí krát v závažnej veci. Prvý krát vtedy, keď nám sľúbil, že naše body programu pretlačí do vládneho programu. Nepretlačil ani jeden. Dobré mu boli len naše prsty na stláčanie správnych gombíkov a peniaze, ktoré dostáva za naše mandáty. Druhý krát vtedy, keď nám podsunul na podpis dohodu o tom, že on zabezpečí aktualizáciu vládneho programu o naše návrhy a my sa na oplátku zaviažeme, že ak vystúpime z klubu SaS, tak sa vzdáme mandátov. Podpísali sme, v dobrej viere. Sulík však už na druhý deň s úsmevom na tvári novinárom hovoril, že žiadna aktualizácia vládneho programu nie je možná. Šikula – tu máš medový motúz, podpíš, a potom otrčí dlhý nos. A teraz tretí krát – nám tvrdí, že môžem hlasovať beztrestne za Ficov zákon, tak ako som sľúbil v pléne, ale dobre pritom vedel, že koaličná rada s tým nesúhlasila. Spokojný, sám z nás štyroch hlasujem za a ostatný nie, spoločne presne tak ako sme sľúbili – utopili sme Ficov zákon, aby sa vytvoril priestor nájsť s koalíciou dohodu. Presne podľa dohody, napriek tomu, že sme mali možnosť zákon s opozíciou prijať.

A nasledovalo to, čo už viete. Pozvanie do miestnosti predsedu parlamentu cez obedňajšiu prestávku. V rukách poháre vína, kopa dymu, myslel som si, že má niekto narodeniny. Pozerajú Bugárovu tlačovku. Sadnem si na gauč vedľa Sulíka a on „Dávam návrh na vylúčenie Igora Matoviča z klubu SaS.“ Pozriem na neho, na ostatných, všetci vážne ksichty. Oni to asi fakt myslia vážne. A tak som sa postavil, otočil k oknu s výhľadom na Dunaj a povedal som“Aby ste boli slobodní.“ Nasledovalo „Hlasujeme. Kto je za? Kto je proti? Jeden. Kto sa zdržal? Dvaja.“ Otočil som sa od okna a so sklonenou hlavou som vyšiel von.

Teší ma, že včera už aj Béla Bugár pre TASR vyhlásil, že Sulík podviedol aj jeho aj nás. Pravda sa totiž nedá donekonečna prekrývať masírovaním verejnej mienky blogmi normalizátorov či inkvizítorov, alebo spamovaním mailov. Tu je pointa – citujem: Podľa informácií TASR klamal Richard Sulík úmyselne, aby získal dôvod na Matovičovo vylúčenie. Koaličným partnerom údajne povedal, že “ak Matovič zahlasuje za návrh Smeru-SD, bude mať konečne dôvod, prečo ho vylúčiť z klubu”.”Ten dôvod si vytvoril tým, že informoval Matoviča, že všetko je v poriadku, že koalícia s jeho návrhmi súhlasí, a pritom nesúhlasila,” uviedol zdroj blízky koalícii.

V správe je tiež napísané, že Bugár usvedčil Sulíka z klamstva, ktorý tvrdí, že on nič nevedel o mojom hlasovaní so Smerom. Bugár potvrdil, že v zápisnici z koaličnej rady je vyslovene napísané, že Sulík koaličnú radu informoval o tom, že budem hlasovať za Smerácku novelu.
Práve preto, že včera vyšla vyššie spomenutá správa s Bugárovým vyjadrením, ktorá Sulíka usvedčuje z úmyselného klamstva, čiže podvodu, nasadil náš Superman svoju normalizátorskú úderku. Prikázal im do každého blogu písať rovnaké podpásovky a prekrúcania faktov – napr. o tom, ako som vraj vyhlásil, že každý koaličný poslanec má 10 nominantov v trafikách, hoci dobre vedia, že som hovoril o priemere.

P.S. A aby to nebolo bez prezradenia nejakého tajomstva, poviem vám skutočný dôvod:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi