HORE

Bonapárty

Uverejnené dňa 27.7.2016

Rozhodnutie SaS a OĽaNO-Nova pokračovať v demonštráciách aj počas dovolenkového obdobia sa nedá celkom dobre hodnotiť ani zhodnotiť ako dobré. Na výber mali totiž iba dve možnosti – zlú a horšiu. Myslím, že si vybrali tú prvú.

Napokon, aj úskalia oboch možností boli pri porovnaní neveľmi odlišné. Smer-SD – o potentátov ktorých v celom procese ide – sa bude snažiť silu protestov beztak spochybniť. Ak by ich strany odvolali, mal by to ľahšie, ako keď budú pokračovať. A to aj v prípade, kedy bude na demonštráciách viac tajných ako demonštrantov. Inými slovami, pokiaľ budú najmä elektronické médiá o protestoch pred Bonaparte informovať, mimovládne strany ich budú organizovať. V politike stále platí poučka, podľa ktorej to, čo nie je v médiách, sa nestalo.

Ďalšia vec je tvrdohlavosť oboch lídrov mimovládnych strán.



Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Zavádzajúce aj nebezpečné.

22. júna 2026
Kaviareň

O bezodkladne

a bez zbytočného odkladu

20. júna 2026
Fakty a argumenty

Prekvapenie?

Chvat nebol náhodný, iba pozoruhodný. Ešte sa nestalo, aby vláda a parlament rokovali o niečom, čo neexistuje.

19. júna 2026
Fakty a argumenty

Omyl R. Rašiho

Hlas-SD nechce to, čo chce.

17. júna 2026
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi