HORE

Breksicht

Uverejnené dňa 16.1.2019

Tvár brexitu po hlasovaní v britskom parlamente sa nečakane zošklivila. Nejde o to, že premiérka Mayová v ňom prehrala bitku, pretože to bolo očakávané. Napokon, hlasovanie o dohode na rozluke s Európskou úniou už preto raz aj odložila. Ide o to, že po hlasovaní sa ocitla priamo na kolenách, keďže rozdiel medzi „za“ a „proti“ dohode bol vskutku obrovský. Spojiť rivalov – tých, ktorí žiadajú tvrdý brexit, tých, ktorí sú za ďalšie referendum, tých, ktorí sú proti odchode z Únie a ďalších – sa T. Mayovej v tejto historickej chvíli naozaj podarilo.

A to na tvári brexitu pribudne v stredu večer ešte jedna vyrážka – po očakávanom hlasovaní o návrhu na vyslovenie nedôvery T. Mayovej, pri ktorej existuje reálny predpoklad, že nebude úspešné. Ani v takom prípade sa však situácia s brexitom nerozuzlí, skôr naopak. Avšak paradoxne, bol by to zrejme lepší scenár, ako keby bolo hlasovanie úspešné a premiérka Mayová by sa stala minulosťou. To by totiž nastal celkom iný politický frmol.

Nájsť reálne východisko v takejto situácii bude politickým zázrakom:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi