HORE

Čo deň to rekord

Uverejnené dňa 5.11.2021

Gratulácia premiéra E. Hegera okresu Sabinov je viac ako iba pomýlená.

Situácia v súvislosti so šírením vírusu sa každým dňom – nielen na Slovensku – zhoršuje a každý deň pribúdajú rekordy. Vo všetkých oblastiach s tým spojenými.

Témou na Slovensku – na rozdiel od ostatných krajín – však nie sú ani tak opatrenia voči šíreniu, ale hlavne tri iné témy: vládne vymaľovávanie okresov, poskytovanie výhod pre očkovaných a rastúca nevôľa, odpor a násilie časti obyvateľov. Nielen voči opatreniam, ale už aj navzájom, keď očkovaní často nevyberavým slovníkom útočia na neočkovaných a neočkovaní sa rovnakým slovníkom vysmievajú očkovaným. Začínajú prevládať nie fakty a argumenty, ale pudy, čo neveští nič dobré.

Čerstvému odporúčaniu konzília odborníkov pre vládu sa zatiaľ netreba veľmi venovať, skôr počkať, ktoré z nich si vláda vyberie a aké pridá aj vlastné. Je to napokon beztak len taký miš-maš epidemiológov, infektológov a ďalších nepochybne odborníkov vo svojej oblasti, ale zásadné je jediné – neuvedomujú si veľmi spoločenské súvislosti a ešte stále celkom nepochopili, že vláde slúžia iba ako krovie. Tak vláde I. Matoviča ako aj E. Hegera.

Ako príklad možno spakruky uviesť zavedenie povinného očkovania pre určité skupiny, obmedzenie slobody pohybu výlučne pre neočkovaných či platiť zvýhodnenú pénku iba zaočkovaným. Dá sa rozumieť, že konzílium stavia na potrebe čo najvyššej miere zaočkovanosti obyvateľstva, ale nedá sa rozumieť návrhu na uplatňovanie spôsobu cukru a biča v súčasnej situácii. Akoby odborníci žili vo vzduchoprázdne a iba vo svojich laboratóriách či úradníckych kreslách, ale zároveň nie aj na Slovensku. Ktoré má svoje špecifiká.

Odkedy sa objavilo na Slovensku heslo „Vakcína je sloboda“ bolo zjavné, že ide iba o politický chyták.

Samozrejme:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Veľké manévre

Pre ľudí je dôležitejšie mať negatívny výsledok testu, nie si test správne urobiť.

27. novembra 2021
Fakty a argumenty

Veto, ktoré neexistuje

Vláda – povedané slovami prezidentky Z. Čaputovej – tliacha.

26. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

25. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi