HORE

Cukor, bič a vírus

Uverejnené dňa 29.10.2020

V rýchlo meniacej sa situácii v súvislosti s celoplošným testovaním sa zrejme nedá vylúčiť iba jedno – že sa uskutoční. A to aj vzhľadom na známu tvrdohlavosť premiéra I. Matoviča, ktorý keď sa do niečoho pustí, už nepopustí. A to aj napriek tomu, že – možno iba zopakovať -zrušenie testovacích manévrov by bolo najvhodnejším riešením.

Nemenné je tiež zatiaľ uznesenie vlády o ďalšom rozšírení opatrení v rámci vyhláseného núdzového stavu, keďže bolo dnes publikované v Zbierke zákonov. Vyplýva z neho, že ide o metódu cukru a biča, pričom zápas s vírusom zostáva v úzadí.

Podľa tohto uznesenia vláda cukruje obyvateľstvo tým, že tí, ktorí sa zúčastnia na celoplošnom testovaní, získajú výhody, ktoré tí, ktorí sa ho nezúčastnia, nebudú mať. Napríklad, ako povedal premiér, ľudia s testom si môžu ísť kúpiť topánky, čo ľudia bez testu ísť nemôžu. Čím by vláda – ľudovo povedané – rada zabila dve muchy jednou ranou. Prvou je to, že obchody stále nezatvára, čo má znamenať, že ich majitelia nemajú nárok na odškodnenie ako tomu bolo počas jarnej vlny. Inými slovami, právne sú obchody otvorené, fakticky však zatvorené, keďže zákazníci mali do nich zákaz vstúpiť a nakupovať. Druhou to, že po testovaní sa to zmení, hoci iba pre tých, ktorí sa ho zúčastnia, samozrejme, s negatívnym výsledkom.

Na tých, ktorí sa takýmto výsledkom testu nebudú môcť preukázať, snaží sa vláda uplatniť metódu biča. A to aj pomocou ich detí:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O Matovičovej finte

lekároch a rozpočte

25. novembra 2022
Fakty a argumenty

O Matovičovej finte

lekároch a rozpočte

Fakty a argumenty

Správa o správe

Prezident I. Gašparovič bol „akoby“ členom Smeru-SD, čím je povedané všetko.

23. novembra 2022
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Prezidentka už mešká.

21. novembra 2022
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi