HORE

Darujme si Vianoce

Uverejnené dňa 10.12.2021

Vláda to nepochybne myslela dobre, ale akosi to opäť nevyšlo.

 

Na počiatku bola „Ponuka, ktorá sa neodmieta“. Skončila tak, že ju odmietli samotní autori. Aj taká je politika vlády vedenej E. Hegerom, keď ňou schválený návrh o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením Covid-19 neplatil ani týždeň. Geniálny plán opäť nevyšiel – všetko je už inak, ale otázka, či aj lepšie, zostáva nezodpovedaná.

Základné fakty sú dva. Prvým je, že si vláda naložila na chrbát značný balík – nielen finančný, ale aj administratívny a logistický. Na základe doterajších skúseností s obdobnými manévrami možno predpokladať, že ho neunesie a rozhodne ho neunesie tak, ako by chcela. Z politického uhla pohľadu by sa to dalo povedať aj tak, že zmenou pôvodného návrhu zobrala vláda seniorom 60+ vlastne 200 a 300 eur, keďže schválený návrh vlády znel najskôr na 500 eur. Čo rozhodne nie je pekné, ani dôstojné voči tejto skupine ľudí. Pričom treba podotknúť, že vláda má stále k dispozícii ústavnú väčšinu poslancov, takže na nejaké výhrady či podmienky opozície nemusí a ani nezvykne brať ohľad, ale to, o čom rozhodne, môže – ak naozaj chce – presadiť v parlamente sama.

Lepšie je nateraz pozrieť sa na to, čo vlastne napokon parlament so súhlasom vlády schválil. Druhý fakt. Netreba detailne a číselne, postačí len povrchne a popisne. Aj preto, lebo vláda E. Hegera sa rozhodla pre špecifický postup, aký vo zvyšku sveta vskutku nemá obdobu – mobilitu neznižovať, ale zvyšovať. Možno by to až tak neprekážalo v letných mesiacoch, ako to prekáža v mesiacoch zimných, kedy má vírus hody. To je aj na základe vedeckých poznatkov preukázateľné, napokon, počas leta sa Slovensko pýšilo tým, ako s vírusom dokázalo zatočiť, ako je pripravené spolu s nemocnicami na tretiu vlnu, ktorá sa podľa ministra zdravotníctva V. Lengvarského mala skončiť spolu so septembrom. Takže treba držať palce, aby mu vyšla aspoň aktuálna akcia „Darujme si Vianoce“.

Vláda to nepochybne myslela dobre, ale akosi to opäť nevyšlo.

Tak skúša iné:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Operácia Žilinka

Aj v tomto politickom spore je Ústava opäť nevinne.

21. septembra 2023
Fakty a argumenty

O spolupracovníkovi mafie

a slušnom Slovensku

20. septembra 2023
Fakty a argumenty

O spolupracovníkovi mafie

a slušnom Slovensku

Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Pol na pol.

18. septembra 2023
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi