HORE

Dohodnuté

Uverejnené dňa 11.10.2023

Je len dobré a správne, že krajina bude mať po dlhým mesiacoch troch vlád prezidentky Z. Čaputovej takpovediac riadnu vládu.

 

Jedenásť dní od oznámenia výsledkov parlamentných volieb uzreli svetlo slovenského sveta kontúry novej vlády. Víťaz volieb Smer-SD podpísal spolu s Hlasom-SD a SNS Memorandum o porozumení, ktorá má byť predchodcom Koaličnej dohody. Tá by už mala zreteľne a detailnejšie rozdeliť moc medzi uvedené tri strany. Prirodzene, na parlamentnej pôde aj táto koalícia bude nútená rešpektovať pomery síl medzi ňou a opozíciou a je iba na opozícii, ako sa na rozdelení časti moci, ktorá jej prináleží, dohodne. Ak pritom preukáže väčšiu politickú orientáciu ako pri vábení Hlasu-SD do koalície, bude to len dobre. A pre všetkých.

Bez ohľadu na to, či sa niekomu nová vládna zostava páči alebo nie, je len dobré a správne, že krajina bude mať po dlhým mesiacoch troch vlád prezidentky Z. Čaputovej – jednej pod vedením E. Hegera a dvoch pod vedením Ľ. Ódora – takpovediac riadnu vládu. Teda s legitimitou a dôverou od parlamentu, ktorý má zase čerstvú a silnú legitimitu od voličov. To, čo voliči rozhodli, politici dohodli a tak to má aj byť. Podobne ako to, že niekto bude spokojný, iný nespokojný a ďalší ľahostajný.

Samozrejme:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Ústavný alebo vymyslený?

S tým súvisí druhý problém – okrem rečí totiž neexistuje žiadny oficiálny dokument, ktorý by ich potvrdzoval.

10. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Po voľbách je všetko inak.

8. apríla 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi