HORE

Farmári v Traktorslave

Uverejnené dňa 19.6.2018

Do hlavného mesta prišli farmári nielen na autách, ale tiež na traktoroch a iných poľnohospodárskych mašinách. Ich počet nie je dôležitý, rozhodne nie dôležitejší ako dôvod, ktorý ich prinútil prísť. Stačí totiž, že je ublížené jednému z nich a ublížené je všetkým.

Dôvody, pre ktoré sa hlavné mesto zmenilo na najbližšie dni na Traktorslavu netreba zdĺhavo rozpisovať. Sú všeobecne známe, vidno ich na transparentoch umiestnených na farmárskych strojoch a sú predmetom informovania všetkých médií – starých, nových a tiež sociálnych sietí. Komu by to nestačilo, azda postačí pripomenúť vyjadrenie generálneho prokurátora J. Čižnára po stretnutí s farmármi: „Čo si o tom myslím, nemôžem verejne povedať, lebo by to nebolo pekné. Nemám dôvod farmárom neveriť. Ak je z toho pravda polovička, a ja verím, že hovoria pravdu vo všetkom, v tých oblastiach Slovenska štát absolútne zlyhal.“

Ministerke G. Matečnej, ktorá pred nástupom do ministerského kresla bola šéfkou Slovenského pozemkového fondu zároveň odkázal, nech si urobí v Poľnohospodárskej platobnej agentúre a Slovenskom pozemkovom fonde poriadok, „lebo je to tam prehnité“. „Toto sa nedeje ani týždeň, ani dva. Deje sa to niekoľko rokov,“ vyhlásil generálny prokurátor. Isto, niekoľko rokov sa to dialo aj preto, lebo zlyhala aj prokuratúra, to však na merite veci nič nemení.

Samozrejme, ministerka sa vyjadreniu generálneho prokurátora doteraz bráni, ubránila sa aj v parlamente, ktorý rokoval o jej odvolaní – vzhľadom na úzus o neodvolateľnosti člena vlády v parlamente, ju koaliční poslanci vo funkcii podržali. To čo spolu s ňou zostalo, sú problémy farmárov a prideľovanie peňazí „našim“ ľuďom. Preto sú teraz v Traktorslave a preto je ich aj vidieť.

Ako býva na Slovensku zvykom, aj teraz možno oprávnene predpokladať, že ich návšteva a požiadavky sa zvrtnú na politickú nôtu:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Balónik SaS

Dejiny SaS potvrdzujú, že jej ambície boli vždy väčšie ako jej schopnosti a inak to už nebude.

10. augusta 2022
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ako prezidentka rozhodne, tak aj bude.

8. augusta 2022
Kaviareň

Horúčavy udreli

SaS je ochotná rokovať a má aj vyjednávací tím, ale nemá o čom a ani s kým rokovať, keďže žiadny návrh nepredložila.

5. augusta 2022
Fakty a argumenty

Z klubu do klubu

Aktuálny stav v parlamente už neodráža výsledky volieb.

3. augusta 2022
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi