HORE

Marček a spol.

Uverejnené dňa 24.7.2018

Nezaradený poslanec NR SR Peter Marček naplánoval cestu na Krym. Nevedno celkom presne, koľko s ním pôjde iných poslancov – či už nezaradených alebo reprezentujúcich politické strany – zato je však úplne presne známe stanovisko ministerstva zahraničných vecí, ktoré poslancovi Marčekovi a spol. vykonať cestu na Krym neodporúča.

Niet žiadnych pochybností o tom, že cestu poslanca Marčeka a spol. mimoriadne spopularizoval predseda parlamentu a SNS A. Danko. Urobil tak na základe vyjadrenia ukrajinského veľvyslanca na Slovensku J. Mušku, ktorý iba zopakoval všeobecne známu informáciu o tom, že ak poslanci naozaj na Krym pôjdu, porušia ukrajinské zákony. Vyjadrenie veľvyslanca síce možno považovať z diplomatického hľadiska aj za neštandardné, ale z vecného hľadiska  povedal iba známy fakt. Mimochodom, to isté tvrdí slovenské ministerstvo zahraničných vecí: „Osoby, ktoré Krym navštívia bez povolenia ukrajinských orgánov, najmä ak prídu z územia Ruskej federácie, musia počítať s konzekvenciami ukrajinskej strany. Ukrajina v týchto prípadoch zakáže týmto osobám bez ohľadu na ich štatút vstup na svoje územie.“

Vyjadrenie predsedu parlamentu a SNS A. Danka bolo aj preto podobne neštandardné, ako ukrajinského veľvyslanca. Ak A. Danko navyše tvrdí, že ukrajinské zákony pre slovenských občanov neplatia, treba k tomu jedným dychom dodať, že to platí iba v prípade, keď nie sú na území Ukrajiny. Podobne, ako pre Ukrajincov neplatia slovenské zákony, ale tiež iba dovtedy, kým  nie sú na Slovensku.

To sa týka všetkých:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Jedna noha SaS.

16. augusta 2022
Kaviareň

O situácii

vo vládnej koalícii

15. augusta 2022
Rozhovory

Nová doktrína vlády

Možností, ako predlžovať agóniu vlády, je jednoducho ešte stále veľa.

Fakty a argumenty

O zákopoch

a straníckych manévroch

11. augusta 2022
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi