HORE

Na slovenský spôsob

Uverejnené dňa 29.7.2016

Nestalo sa to tak dávno, aby to nebolo ešte vcelku ľahko zapamätateľné. Na rokovaní Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci Európskeho parlamentu spochybnila poslankyňa Eva Joly dôveryhodnosť ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka a položila mu otázku, na ktorú minister aj odpovedal.

Tu je text: „Dovoľte mi vysloviť pochybnosti o vašej dôveryhodnosti v tejto oblasti. Pán Kaliňák, vy ste sa viacero mesiacov rozprávali s Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo závažných podvodov z DPH a on prevádzal peniaze na vaše účty a je vyšetrovaný v Slovenskej republike z dôvodov korupcie. Ako môžeme veriť, že jeho vyšetrenie bude nezávislé, keď ste zároveň ministrom vnútra?“ opýtala sa Eva Joly.

Odpoveď ministra R. Kaliňáka bola nasledovná: „Na Slovensku nevyšetruje ministerstvo vnútra, ale prokuratúra. Nezávislá, mimo štruktúry ministerstva.“

Eva Joly bola v minulosti vyšetrovacou sudkyňou a tak má isto bohaté skúsenosti nielen s rôznymi podobami korupcie, ale tiež s rôznymi spôsobmi jej zametania pod koberec a práce vyšetrovateľov. Nevedno však, či pozná aj patent, takpovediac na slovenský spôsob. Tu je:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi