HORE

Nicholsonovej seno

Uverejnené dňa 12.7.2016

Ďakujem Tomášovi, ktorý mi poslal email s upozornením na blog Lucie Ďuriš Nicholsonovej – Ja seno nežeriem – v ktorom popisuje situáciu v parlamente, spolu s výzvou, aby som na jej text zareagoval.

Takže: považujem za preukázané a fakt, že podpredsedníčka parlamentu porušila zákon. Argumenty a dôvody som uviedol v článku Nicholsonová porušila zákon. V blogu Nicholsonovej nevidím  žiadne nové skutočnosti, ktorými by podporila svoje manévre pri pokuse otvoriť schôdzu. Opakujem, že ani v predchádzajúcom texte ani teraz sa nezaoberám poverením viesť schôdzu a ani inými okolnosťami s tým súvisiacimi, ale iba výlučne postupom predsedajúceho pri otváraní schôdze parlamentu.

Trvám na tom, že je daný. Je to napísané čierne na bielom, nejde teda o žiaden zvyk, ale presne popísaný postup, ktorý musí predsedajúci schôdze rešpektovať a dodržať. Neobstojí teda argument Lucie Ďuriš Nicholsonovej, že len „využila rokovací poriadok akokoľvek nedokonalý.“ Jasné, nie je dokonalý, ale proces ako predsedajúci otvára schôdzu uvádza jednoznačne a bez akýchkoľvek pochybností.

Podpredsedníčka parlamentu píše, že sa vzdá funkcie, keď sa spreneverí „ústave alebo platným zákonom.“ Lebo vraj seno nežerie. Povedané jej slovníkom – netvrdím, že ho žerie, ale že ním skúša kŕmiť ostatných. Totiž to, že ani celoplošné médiá neinformujú o písaných pravidlách, ktoré upravujú otvorenie schôdze predsedajúcim, vôbec neznamená, že neexistujú.Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Všetko je tajné

Kruciálna otázka znie inak ako na zmeny v štatúte.

28. februára 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi