HORE

O kontinuite

Uverejnené dňa 18.8.2020

alebo v osídlach moci

Premiér I. Matovič prichádza opäť s ďalším nápadom, tentoraz v oblasti takpovediac štátnych právnych služieb. Konkrétne, s nápadom na zriadenie akéhosi Úradu právnych služieb, ktorého súčasťou však budú možno aj ďalšie služby, ktoré štát potrebuje a dnes o ne súťaží v rámci trhu. Napríklad strážne služby.

Pôvodným iniciátorom a motorom bol minister životného prostredia J. Budaj, ktorý – rovnako ako ďalší noví ministri – po nástupe na ministerstvo zistil, že z neho vytekajú na tieto služby veľké peniaze, takže by zrejme bolo výhodnejšie, keby si tieto činnosti režíroval samotný štát.

Od nápadu k realizácii – ak k nej vôbec príde – je, prirodzene, ešte ďaleko. Premiér očividne iba chcel ukázať, že má riešenie na podľa neho predražené právne služby. Klobúk dolu, urobili to aj s ministrom J. Budajom marketingovo parádne, takže sa takmer okamžite zabudlo na poradcu ministra financií E. Hegera, jeho advokátsku kanceláriu a najmä tzv. protikorupčné hnutie OĽaNO-Nova-Kresťanská únia-Zmena zdola, ktorého je I. Matovič predsedom.

Advokátsku kanceláriu poradcu ministra financií možno smelo nazvať „našou“, presnejšie uvedeného hnutia:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Čím ďalej tým viac sa búra mediálny mýtus o ministerke M. Kolíkovej, že je reformnou ministerkou.

18. októbra 2021
Kaviareň

O úlohe premiéra

a guvernérovi P. Kažimírovi

16. októbra 2021
Fakty a argumenty

O úlohe premiéra

a guvernérovi P. Kažimírovi

Fakty a argumenty

Vysoká hra o pôdu

Ministrovi zahraničných vecí I. Korčokovi neoddá veľmi veriť.

15. októbra 2021
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi