HORE

Po voľbách

Uverejnené dňa 1.10.2023

Na analýzy, prečo sa voľbách stalo to, čo sa stalo, bude ešte dostatok času.

 

Je po voľbách a patrí sa zvolať Česť porazeným, sláva víťazom! Smer-SD vyhral aj ďalšie voľby a s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou bude skladať a aj zloží vládu. Dôležité je zopakovať to, čo bolo povedané už nad ránom – o podobe vlády rozhodne hlavne P. Pellegrini, ktorý je nepísaným, ale zato najdôležitejším víťazom volieb, keďže bez neho  nemožno zložiť žiadnu čo len akomak zmysluplnú vládu. Tak rozhodli voliči v slobodných voľbách.

Jasné, voľby sa skončili pre Hlas-SD úspešne a taktiež aj pre Progresívne Slovensko, keďže obidve strany prekročili parlamentný prah a to s dvojciferným výsledkom. Všetky ostatné, ktoré sa do parlamentu dostali – OĽaNO a priatelia, KDH, SAS a SNS – už mali výsledok jednociferný. Vrátane KDH, ktoré sa po ôsmich rokoch pôstu vrátilo do parlamentu.

Isto, dalo by sa veľa povedať aj o tom, ako a prečo skončili ostatné kandidujúce strany pod parlamentnou čiarou, ale bolo by to zbytočné: v tejto chvíli nikoho ich ďalší osud nezaujíma. Vrátane strany expremiéra E. Hegera, ktorá sa ešte dva dni pred voľbami hrdila tým, že bude skokanom volieb a vôbec sa pritom nemýlila, keďže sa ním aj naozaj stala: doskákala. A skočila až tak ďaleko, že jej nebude patriť ani štátny príspevok.

Na analýzy, prečo sa voľbách stalo to, čo sa stalo, bude ešte dostatok času. V krátkosti:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi