HORE

Politické tance

Uverejnené dňa 10.5.2023

Po páde vlády v decembri 2020 platí iba jedno pravidlo – ako prezidentka rozhodne, tak aj bude.

 

Podľa správy TA SR má byť dnes v prezidentskom paláci rušno – hlava štátu má oboznamovať lídrov parlamentných strán s menoslovom úradníckej vlády. Ak je to tak, veľa času jej to nezaberie, keďže v parlamente pôsobí spolu šesť strán, ktoré prešli voľbami – napríklad Hlas-SD, Demokrati alebo Republika medzi nimi nie sú, naopak, strana Kotlebovci-ĽSNS parlamentnou stranou sú, aj keď poslanecký klub už dávno nemajú.

Vládu úradníkov mieni prezidentka Z. Čaputová vymenovať na budúci týždeň, na prečítanie menoslovu lídrom parlamentných strán, je teda aj najvyšší čas. Nevedno prečo sa hlava štátu rozhodla čas s vymenovaním úradníckej vlády naťahovať, keďže tým vytvára ďalší chaos v spoločnosti. Napokon, aj preto je tiež dnes nútená dementovať niektoré mená, ktoré sa na verejnosti objavili.

Po páde vlády v decembri 2020 totiž platí iba jedno pravidlo – ako prezidentka rozhodne, tak aj bude. Tak sú nastavené pravidlá. Azda už pritom netreba dookola opakovať, že s obrovskou právomocou získala súčasne aj obrovskú zodpovednosť za dianie v krajine. Alebo, že vláda E. Hegera, ktorej parlament vyslovil nedôveru, bola od tej chvíle jej vládou, rovnako ako ňou bude vláda úradnícka, čiže nesie za ich správanie zodpovednosť. Je to jednoducho politický fakt, na ktorom žiadne oplašenie nič nemení ani nezmení –  že jej straníci v predvolebnom ošiali budú dávať za vinu aj to, keď v lete bude pršať málo, veľa alebo vôbec, je súčasťou povolania hlavy štátu. Fakt, že si po páde vlády E. Hegera vybrala zo zlého a horšieho riešenia to horšie – a tak má teraz k dispozícii už len horšie a horšie – je iná vec.

Čo sa už aj začalo:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Vláda je v tom nevinne

Z hľadiska politického aj vecného by bolo úplne prirodzené, ak by vláda Ľ. Ódora dôveru parlamentu nezískala.

8. júna 2023
Fakty a argumenty

Kampaň

Ak je v krajine volebná kampaň, nemá byť až do volieb žiadna iná.

6. júna 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Rázsochy sú ako diaľnica do Košíc.

5. júna 2023
Kaviareň

O politike Ľ. Ódora

a prezidentkinej výzve občanom

3. júna 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi