HORE

Prezident a premiér

Uverejnené dňa 24.1.2017

Prejav Roberta Fica na zhromaždení pri príležitosti výročia vypálenia obcí Kľak a Ostrý Grúň zožal vo všeobecnosti pochvaly a obdiv. V poriadku, proti gustu žiadny dišputát. Aj tak však mal prejav očividne jednu zásadnú chybu a síce, že ho predniesol práve premiér.

Samozrejme, že prejav možno hodnotiť z viacerých uhlov pohľadu. Z každého však vytŕča to hlavné – Robert Fico sa nevedno z akých dôvodov obával pomenovať tých, pred ktorými ostatných varoval. Napríklad keď povedal: „Niektorí hovoria, že na Slovensku sa nám plazí fašizmus. On sa neplazí, on tu je. Máme ho zastúpený v Národnej rade SR a stačí, ak sa pozrieme na vyjadrenia týchto ľudí. On sa neplazí, on tu je. V zelených tričkách chodí po vlakoch a hovorí o nejakom poriadku a pritom len šíri ideológiu, v mene ktorej sa tu 21. januára 1945 vraždilo.“

Prirodzene, každý, kto sa zaujíma o veci verejné vie, o kom je reč a koho tým Robert Fico myslel. Otázka však znie, prečo sa konkrétnu osobu a stranu bojí premiér pomenovať a identifikovať? Ak sa toho bojí premiér, nemali by sa báť všetci? A v čí prospech takéto náznaky, opatrnosť alebo alibizmus bude na konci dňa?Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi