HORE

Prezident to urobil správne

Uverejnené dňa 11.4.2019

Prezident A. Kiska sa na naliehanie viacerých poslancov, vrátane vedenia parlamentu, rozhodol vrátiť novelu zákona o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní. (Pozri http://www.teraz.sk/publicistika/komentar-j-hrabka-mozu-si-piskat/389024-clanok.html a v rozšírenej verzii https://jurajhrabko.sk/fakty-a-argumenty/mozu-piskat-napriklad/.

Prezident to však urobil inak ako žiadali a preto si vyslúžil ich kritiku. Neoprávnenú. Napríklad, Most-Híd argumentoval nasledovne: „Žiaľ, nestalo sa prvýkrát, že porušil gentlemanskú dohodu. V tomto prípade tým, že namiesto pripomienkovania sporného ustanovenia, ktoré sa týka hymny cudzích štátov, zákon vrátil ako celok.“

Strana dodala, že ju mrzí keď A. Kiska napriek verejnému vyjadreniu o svojej nestrannosti až do konca vykonávania prezidentského mandátu svojimi rozhodnutiami pripravuje pôdu pre vznik svojej politickej strany. Napokon, čo iné už mohla dodať, keď vecné argumenty žiadne nemá.

No. Odhliadnuc od toho, že gentlemanskú dohodu môžu uzatvoriť iba gentlemani, prezident to urobil správne. Napokon, keď to straníci tak veľmi chcú, môžu si novelu zákona schváliť inak a lepšie, ako to doteraz urobili:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

1. apríla 2023
Fakty a argumenty

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

Rozhovory

Zatiaľ iba škandál

Je prirodzené, že škandál bude ešte prikrmovaný straníckym životom, keďže voľby sú už za dverami.

31. marca 2023
Fakty a argumenty

Nebezpečne dlhá kampaň

Parlament je rozbitý na atómy, vládne v ňom chaos a pri tekutej väčšine nikto nevie a nedokáže nič predvídať.

29. marca 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi