HORE

Prezident to urobil správne

Uverejnené dňa 11.4.2019

Prezident A. Kiska sa na naliehanie viacerých poslancov, vrátane vedenia parlamentu, rozhodol vrátiť novelu zákona o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní. (Pozri http://www.teraz.sk/publicistika/komentar-j-hrabka-mozu-si-piskat/389024-clanok.html a v rozšírenej verzii https://jurajhrabko.sk/fakty-a-argumenty/mozu-piskat-napriklad/.

Prezident to však urobil inak ako žiadali a preto si vyslúžil ich kritiku. Neoprávnenú. Napríklad, Most-Híd argumentoval nasledovne: „Žiaľ, nestalo sa prvýkrát, že porušil gentlemanskú dohodu. V tomto prípade tým, že namiesto pripomienkovania sporného ustanovenia, ktoré sa týka hymny cudzích štátov, zákon vrátil ako celok.“

Strana dodala, že ju mrzí keď A. Kiska napriek verejnému vyjadreniu o svojej nestrannosti až do konca vykonávania prezidentského mandátu svojimi rozhodnutiami pripravuje pôdu pre vznik svojej politickej strany. Napokon, čo iné už mohla dodať, keď vecné argumenty žiadne nemá.

No. Odhliadnuc od toho, že gentlemanskú dohodu môžu uzatvoriť iba gentlemani, prezident to urobil správne. Napokon, keď to straníci tak veľmi chcú, môžu si novelu zákona schváliť inak a lepšie, ako to doteraz urobili:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi