HORE

Rok 2022

Uverejnené dňa 29.12.2022

Iba strašením voličov ešte nikto, nikde a nikdy voľby nevyhral.

 

Odchádzajúci rok 2022 bol z politického uhla takým zlým rokom, že neradno na neho vôbec spomínať. Povedané jednou vetou – bol to naozaj „blbý“ rok. Napokon, vyvrcholil pádom vlády E. Hegera, ktorej parlament vyslovil nedôveru. A hoci ide o udalosť, ktorú predpokladá aj ústavný poriadok, prinajmenej niekoľko mesiacov bude chaos a zmätok na Slovensku pokračovať naďalej.

Vskutku, nie každému sa podarí tak ako premiérovi E. Hegerovi, dokázať premeniť podporu ústavnej väčšiny 91 poslancov na väčšinu 78 poslancov, ktorí hlasovali za pád jeho vlády. Tým sa automaticky začala aj volebná kampaň, aj keď samotné voľby sú zatiaľ v nedohľadne. Aj preto však možno predpokladať, že chaos a zmätok bude pokračovať aj potom, ako E. Heger premiérom s obmedzenými kompetenciami už nebude, keďže takúto situáciu nemôže a nedokáže v civilizovaných krajinách rozlúsknuť nič iné, ako parlamentné voľby.

Tie by boli aj štandardným riešením vzniknutej politickej situácie, akurát je všeobecne známe, že krajina pod Tatrami je známejšia vyhľadávaním a pokusmi o neštandardné riešenia a spôsoby. Z poučky, podľa ktorej sa politici správajú rozumne až potom, keď už predtým vyčerpali všetky iné možnosti, urobili dve vlády v tomto volebnom období pravidlo.

Iné je horšie: všeobecne používaný slovník, ktorý v roku 2022 gradoval. Slovensko sa priam hmýri strašením pred návratom a posilňovaním – a tu je ten slovník – mafie a fašistov, čomu musia slovenskí demokrati zabrániť. Lebo hrozba je vraj obrovská. Platí ale skôr iné – každý, kto sám o sebe vyhlasuje, že je demokrat, je alebo by mal byť automatický podozrivý z toho, že demokrat nie je. Aj preto, lebo ak by ním bol, nemusel by to sám o sebe hlásať, ale vraveli by to o ňom iní. A aj v prípade, ak je uvedený slovník vedený snahou o jednoduchosť a zrozumiteľnosť, je nesprávny a nebezpečný. Veď ak niekto takýto slovník akceptuje, vzniknú ihneď základné otázky: ak je to naozaj tak zlé, aká potom existuje alternatíva? Kde je? To naozaj sú mafia a fašisti tí, ktorí rozložili a položili dve vlády demokratov a slušných ľudí v jednom volebnom období? Navyše rýdzo demokratickým spôsobom, teda hlasovaním v parlamente.

Je to jednoduché:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Vládni žongléri

Ústavný problém môže mať koalícia presne tam, kde ho mať vôbec nechce – v zákone o STVR.

11. júna 2024
Fakty a argumenty

Povysávané

Voľby do Európskeho parlamentu sa skončili, načim sa vrátiť do reality na Slovensku.

10. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi