HORE

Rozhodnuté, povalené

Uverejnené dňa 15.12.2022

Ešte nikto nedokázal premrhať politicko-spoločenský kapitál a výraznú ústavnú väčšinu poslancov tak rýchlo, ako hnutie I. Matoviča. a zároveň tak pomaly posúvať krajinu vpred.

 

SaS, ktorá iniciovala vyslovenie nedôvery vláde E. Hegera, opäť povalila vládu. Hlasovanie poslancov bolo jednoznačné, za hlasovalo 78 poslancov.

Od svojho vzniku dokázala SaS povaliť dva razy vlastnú vládu a raz vládu, ktorej nebola priamo súčasťou. Dokázala urobiť z I. Matoviča expremiéra aj exministra financií. Hoci I. Matovič, ako aj ostatní členovia vlády zatiaľ zostávajú vo funkciách, po vykonaní vôle parlamentu hlavou štátu budú ich právomoci obmedzené. Odvolaním vlády totiž moc parlamentu nad vládou prechádza do rúk prezidentky Z. Čaputovej a to takpovediac v dobrom aj v zlom. Hlava štátu bude totiž už jednoznačne a nedeliteľne politicky zodpovedná za výkon moci v krajine.

Ak chce parlament moc nad vládou a jej jednotlivými členmi získať späť, musí sa dohodnúť na predčasných voľbách, inak ju nedostane. Výnimka je len jedna:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Hurá, budú voľby!

6. februára 2023
Kaviareň

Ústavný neporiadok

I. Matovič dostal možnosť urobiť dobrý skutok.

3. februára 2023
Fakty a argumenty

O nevedomosti P. Pellegriniho

a nelegitímnej vláde E. Hegera

1. februára 2023
Fakty a argumenty

O nevedomosti P. Pellegriniho

a nelegitímnej vláde E. Hegera

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi