HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 11.4.2023

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 11. apríla 2023 (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonoval vstup Fínska do NATO, ale aj pohyby na politickej scéne. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Od nového roka má na Slovensku skončiť päť pôrodníc

Pacientky budú presunuté do nemocníc v okolí.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Pôrodnice v Snine, Kráľovskom Chlmci, Revúcej, Myjave a Partizánskom majú od nového roka zaniknúť. Ide o pôrodnice, kde sa ročne narodí menej ako 400 detí. Pacientky budú presunuté do nemocníc v okolí. Vyplýva to z výsledkov ďalšej fázy optimalizácie siete nemocníc, o ktorých na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Michal Palkovič.

Zobraziť celý článok

JH: „Medzi  výrazmi majú zaniknúť a zaniknú, je rozdiel. Inými slovami, na to, či pôrodnice zaniknú, treba počkať. Aj preto, lebo po voľbách nebude pôsobiť súčasná vláda, ale iná, ktorá môže toto rozhodnutie nielen potvrdiť, ale aj zmeniť.“

 

Tabák navrhuje prednosť chodca aj vtedy,keď sa chystá ísť cez priechod

V súčasnosti je vodič povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť, neplatí to pre vodiča električky.

Bratislava 10. apríla (TASR) – Vodiči by mohli byť povinní dať prednosť aj chodcovi, ktorý sa chystá vstúpiť na priechod pre chodcov. Navrhuje to poslankyňa Národnej rady (NR) SR Romana Tabák (nezaradená) v novele zákona o cestnej premávke, ktorú predložila do parlamentu. Návrhom chce posilniť postavenie a ochranu chodca v cestnej premávke.

Zobraziť celý článok

JH: „Keď sa chodec iba chystá vstúpiť na priechod, stále si to môže rozmyslieť a nevstúpiť naň. Podobné platí to aj pre návrhy poslankyne R. Tabák. Zmätok je nanič.“

 

Hlas-SD a Dobrá voľba by sa mohli spojiť do dvoch týždňov

Pellegrini ozrejmil, že na základe pripravovaného dokumentu by mali tí členova Dobrej voľby, ktorí budú mať záujem, prejsť do Hlasu-SD a Dobrá voľba postupne zanikne.

Bratislava 7. apríla (TASR) – Mimoparlamentné strany Hlas-SD a Dobrá voľba by sa mohli do dvoch týždňov spojiť. Predpokladá to líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Avizoval, že jeho strana finalizuje základný dokument pre spojenie strán.

Zobraziť celý článok

JH: „Keď Dobrá voľba zanikne, bude to dobrá voľba.“

 

Prieskum: Voľby by vyhral Smer-SD, za ním nasledujú Hlas-SD a PS

Pred bránami parlamentu by ostali Demokrati a Aliancia, ktorým by dali dôveru zhodne tri percentá voličov.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali na prelome marca a apríla, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 22,4 percenta hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 14,2 percenta a Progresívne Slovensko s 12,8 percenta hlasov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry NMS Market Research, o ktorom informoval denník Sme.

Zobraziť celý článok

JH: „Pol roka pred voľbami to vyzerá tak, že sa skončia horšie ako výsledok tohto i nedávnych prieskumov. Ešteže je známe, kde urobili koaliční politici po voľbách v roku 2020 a časť médií chyby.“

 

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-terazsk-zmatok-je-nanic/706933-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwPublicistika%253BPublicistika%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi