HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 17.4.2023

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 17. apríla 2023 (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala kauza guvernéra NBS, ale aj prípravy strán na voľby. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

I. Korčok nebude lídrom kandidátky SaS, odmietol ponuku R. Sulíka

Zostavu kandidátnej listiny má SaS predstaviť na kongrese na budúcu sobotu 22. apríla. Na kongrese sa bude voliť aj predseda strany a členovia jej orgánov.

Bratislava 14. apríla (TASR) – Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok nebude lídrom kandidátky SaS v septembrových parlamentných voľbách. Odmietol ponuku šéfa SaS Richarda Sulíka. Potvrdil to pre TASR.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to dobré rozhodnutie.“

Smer-SD: Vláda by mala zakázať dovoz obilia z Ukrajiny

Štátne orgány, na základe zistenia kontaminovanej pšenice dovezenej z Ukrajiny, zakázali spracovanie a uvádzanie ukrajinského obilia nielen v potravinovom, ale aj krmovinovom reťazci.

Bratislava 16. apríla (TASR) – Dočasne poverená vláda by mala podľa opozičného Smeru-SD okamžite zakázať dovoz obilia a ďalších produktov z Ukrajiny. TASR o tom informoval tlačový odbor strany.

Zobraziť celý článok

JH: „Možno predpokladať,  že to vláda aj urobí, keďže to urobili už dve susedné krajiny. Takže ide iba o to, ako to vláda urobí.“

Mimoparlamentná SNS ide do volieb spoločne so stranou Život

Andrej Danko podčiarkol potrebu zostavenia stabilnej vlády po voľbách. Poukázal na situáciu v uplynulých troch rokoch.

Bratislava 12. apríla (TASR) – Mimoparlamentná SNS ide do volieb spoločne so stranou Život – Národná strana. Informovali o tom ich predsedovia Andrej Danko (SNS) a Tomáš Taraba (Život-NS) na stredajšej tlačovej konferencii. Nezlučujú sa, nevytvárajú koalíciu, ale spoločnú kandidátnu listinu. Jej lídrom bude Danko. Avizoval rokovania aj s ďalšími stranami, cieľom je vytvoriť po voľbách stabilnú vládu.

Zobraziť celý článok

JH: „SNS hľadá spôsob ako prekročiť 5 percentnú hranicu do parlamentu a na tom nie je nič zlé – tak či onak o tom rozhodnú voliči a nikto iný.“

Prieskum: Voľby by v apríli vyhral Smer-SD, za ním sú Hlas-SD a PS

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Bratislava 14. apríla (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v apríli, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 17,9 percenta hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 16,3 percenta a Progresívne Slovensko (PS) so 14,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Zobraziť celý článok

JH: „Na takéto výsledky si asi už treba zvyknúť, podstatné však je, že veľa neznamenajú – aj Smer-SD už vyhral voľby a beztak nedokázal zostaviť vládu. Iba výhra prístup k moci ešte nezaručí.“

 

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-terazsk-iba-vyhra-moc-ne/708311-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwPublicistika%253BPublicistika%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi