HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 23.3.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Autor Teraz.sk

Bratislava 23. februára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala výmena vlády a pokračovanie zápasu s koronavírusom. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Vláda vymenovala do funkcie nových štátnych tajomníkov

Zo schválených materiálov vyplýva, že štátnymi tajomníkmi Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR budú Jozef Mihál a Soňa Gaborčáková.

Bratislava 21. marca (TASR) – Vláda SR na svojom prvom zasadnutí vymenovala do funkcie nových štátnych tajomníkov v rámci jednotlivých ministerstiev.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda musí urobiť aj ďalšie personálne zmeny. Po celej krajine a bude tak naozaj zaujímavé sledovať, ako sú vládne politické strany – vzhľadom na stranícke štruktúry – pripravené ich aj obsadiť. Kompetentnými ľuďmi.“

Matovič nevylúčil prijatie ďalších opatrení, chce viac testovať

Ďalšie opatrenia by mala podľa neho prijať vláda tak, aby platili pre všetky kraje rovnako.

Bratislava 22. marca (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) chce viac testovať ľudí na ochorenie COVID-19. Podotkol však, že testov má Slovensko málo. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Nevylúčil, že vláda prijme ďalšie preventívne opatrenia na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Zdôraznil, že opatrenia by mali byť všade na Slovensku rovnaké.

Zobraziť celý článok

JH: „Sprísnenie obmedzení vládou je namieste. Vrátane zatvorenia obchodov s potravinami v nedeľu tak, ako je to aj počas niektorých sviatkov.  Zdá sa, že problémom je R. Sulík, ktorý chce mať teplé rožky aj v nedeľu. Aj v obchodoch však pracujú ľudia s rodinami a deťmi a potrebujú oddych.“

Pellegrini: Chcem sa poďakovať predsedovi NRSR Kollárovi za jeho slová

Ak sa nám aj všetko nepodarilo, prijali sme v porovnaní s inými krajinami extrémne rýchle opatrenia, povedal v TA3 Peter Pellegrini.

Bratislava 22. marca (Teraz.sk) – Bývalý premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v diskusnej relácii TA3 poďakoval novému predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi za „slová vďaky“ za prácu, ktorú jeho tím odviedol v prvých týždňoch koronavírusovej krízy. „Ak sa nám aj všetko nepodarilo, prijali sme v porovnaní s inými krajinami extrémne rýchle opatrenia,“ povedal Pellegrini.

Zobraziť celý článok

JH: „Trochu prehnané, ale v rámci zachovania zdania slušnosti je to v poriadku. P. Pellegrini naozaj v čase krízy ukázal dobré komunikačné a pracovné schopnosti, čo ale neznamená, že pôsobenie Smeru-SD má zostať zabudnuté. Naopak, zabudnuté to byť nesmie.“

V Rakúsku výrazne klesol počet nových prípadov nakazených

Do nedeľňajšieho popoludnia bolo v Rakúsku známych už 3244 prípadov nakazenia – o 430 viac než v predošlý deň.

Viedeň 23. marca (TASR) – Každodenný nárast v počte prípadov nakazenia novým koronavírusom v Rakúsku je čoraz menej výrazný, čo znamená, že „prijaté opatrenia začínajú účinkovať“. Vyhlásil to rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober, ktorého citovala v nedeľu večer tlačová agentúra APA.

Zobraziť celý článok

JH: „Zdá sa, že izolácia ľudí a testovanie sú najvhodnejšími prostriedkami v boji s koronavírusom. Ďalšími sú vzájomná pomoc a solidarita, ktoré majú na Slovensku nečakané rozmery. To nie je fajn, to je vynikajúce a obdivuhodné.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-koronavirus-a-teple-roz/454716-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi