HORE

Uličník Matovič

Uverejnené dňa 21.6.2016

Zhromaždenie za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka a vysťahovanie premiéra Roberta Fica z komplexu Bonaparte bolo vydarené. Aj úspešné. Z každého vážnejšieho uhla pohľadu.  S výnimkou jedného, hoci zásadného.

Tri, štyri, päť alebo šesť tisíc účastníkov, to je z hľadiska podstaty veci úplne jedno. Totiž aj keby ich bolo iba desať, na veci – teda oprávnenosti podozrení voči členom vlády – to nič nemení. Vhodne zvolené miesto, dobrý, aj keď nie originálny nápad s červenými kartami – ale veď načo vymýšľať nové, keď sú k dispozícii už odskúšané veci – bezkonfliktný, slušný priebeh zhromaždenia. Fajn.

Na Igorovi Matovičovi bolo vidno, ako sa priam vžil do úlohy organizátora a moderátora. Malé chyby mu možno odpustiť aj vzhľadom na zanietenie, s ktorým do celej akcie šiel. Bol kľúčovou postavou zhromaždenia, bolo vidieť ako ho to baví, ako sa teší, jednoducho povedané, úloha uličníka mu sedí alebo pasuje oveľa viac, ako úloha predsedu strany, straníka či politika.

A teraz k uvedenej zásadnej výnimke. Keďže to bolo zhromaždenie politické – politiku vnímam ako správu vecí verejných, v mene verejnosti a v jej prospech –  nebolo vôbec vhodné  toto:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi