HORE

Nová doktrína vlády

Uverejnené dňa 15.8.2022

Teoretická je, že I. Matovič pôjde niekde do Bruselu, veď je šikovný a praktická, že SaS povalí aj tretiu vládu.

 

Rokovanie SaS zo zvyškom vládnej koalície vo vládnom hoteli Bôrik neprinieslo žiadne riešenie situácie preto, lebo ho priniesť nemohlo. Jednotliví aktéri nemajú o hľadanie a nájdenie východiska z politickej šlamastiky jednoducho záujem. Mimochodom, vmanévrovali sa do nej sami, nikto im pritom nepomáhal – takí jednoducho sú.

Riešenie či východisko neprinesú ani ďalšie avizované rokovania, pokiaľ strany zostanú zaseknuté a tvrdohlavé v straníckych mantineloch. Čo s pravdepodobnosťou – hraničiacou s istotou – zostanú. Presnejšie povedané, opak by bol naozaj prekvapením. Rozhodnutia, podmienky a požiadavky OĽaNO aj SaS sú totiž oficiálne dané ich straníckymi grémiami a ak by sa mali meniť a zmeniť, vyžadujú si ich ďalšie rokovania. Dovtedy stranícky mandát jednoducho rokovacie tímy ďalej nepustí. To, že predseda SaS R. Sulík sa najbližšieho oznámeného rokovania nezúčastní – keďže pred rokovaním uprednostňuje dovolenku – uvedené iba potvrdzuje.

A to aj napriek novej vládnej doktríne, ktorú na verejnosti nedávno prezentoval premiér E. Heger, keď vyhlásil: „Potrebujeme ostať jednotní, zodpovední a hlavne potrebujeme ostať vo svojich funkciách.“ To sa síce ľahko vyhlási, ale ťažko zabezpečí. Zjednodušene povedané, ak SaS bude trvať na tom, že I. Matovič nesmie byť ich kolegom vo vláde a OĽaNO na tom, že I. Matovič vo vláde bude, aj keď v nej SaS nebude, potom existujú iba dve možnosti: jedna teoretická a druhá praktická. Teoretická je, že I. Matovič pôjde niekde do Bruselu, veď je šikovný, praktická, že SaS povalí aj tretiu vládu – po Radičovej a Matovičovej aj Hegerovu. V oboch prípadoch však platí, že niektorá z týchto dvoch strán prehrá.

Stále sa však nemožno definitívne vylúčiť ani to, že jeden z dvoch hlavných hráčov, teda víťaz volieb I. Matovič, z funkcie ministra v poslednej možnej chvíli odíde. Alebo odchod oznámi. Ak sa politika robí bez akýchkoľvek pravidiel, teda politikárči, je ťažké niečo predpovedať či predpokladať.

Obzvlášť,:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

1. apríla 2023
Fakty a argumenty

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

Rozhovory

Zatiaľ iba škandál

Je prirodzené, že škandál bude ešte prikrmovaný straníckym životom, keďže voľby sú už za dverami.

31. marca 2023
Fakty a argumenty

Nebezpečne dlhá kampaň

Parlament je rozbitý na atómy, vládne v ňom chaos a pri tekutej väčšine nikto nevie a nedokáže nič predvídať.

29. marca 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi