HORE

Vláda Andreja Kisku

Uverejnené dňa 23.3.2018

Týždeň po demisii Roberta Fica a jeho vlády prezident Andrej Kiska vymenoval nový vládny kabinet na čele s premiérom Petrom Pellegrinim.

Na začiatku tejto politickej rošády mal prezident Kiska naozaj dobrú východiskovú pozíciu. Riešenie situácie videl spôsobom buď – alebo. Buď zásadná rekonštrukcia vlády alebo predčasné voľby. Požiadavku podporovali desaťtisíce ľudí na námestiach po celom Slovensku opozícia, ako aj médiá, vrátane verejnoprávnych, ktoré neboli iba pozorovateľmi, ale stali sa priamymi aktérmi diania. Po politickej rošáde však vidno, že riešenie situácie navrhnuté prezidentom sa nekonalo.

Na predčasné voľby možno zabudnúť. A zásadnou rekonštrukciou isto nie je to, keď vo vláde zostáva pôsobiť viac ako dve tretiny jej doterajších členov. Aj napriek tomu si však nový premiér Pellegrini a jeho vláda získali dôveru prezidenta Kisku, keďže ich napokon do funkcií inštaloval:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi