HORE

Žinčica a vírus

Uverejnené dňa 16.12.2021

Problémom – povedané v skratke – je, že nové opatrenia sú iba preto, aby boli.

 

Od 17. decembra 2021 začínajú platiť nové opatrenia, ktoré schválila vláda v snahe obmedziť šírenie vírusu Covid-19. Vzhľadom na to, že vláda schválila opatrenia už pred týždňom, zrejme sa niečo buď pokazilo alebo zadarilo, keď bola nútená prijať opatrenia nové.

Vláda však urobila dobre, keď prekopala doterajší systém obmedzovania v opatreniach, keďže tie boli čoraz viac nielen obsiahlejšie, ale aj chaotickejšie. Prehodením zákazu vychádzania, ktorý prehodila z rána a dňa na večer a noc, sú pravidlá oveľa jednoduchšie. Isto, možnosť ich obchádzania je takmer rovnaká, ale na veci to nič nemení: vláda len týmto jednoduchým úkonom ušetrila až štyri strany papiera. Naraz.

Možno to povedať aj tak, že cez deň opatrenia  – s výnimkou základného politického práva pokojne sa zhromažďovať – nie sú žiadne a od 20.00 hodiny do 05.00 hodiny nasledujúceho dňa takmer žiadne, vrátane zhromažďovania sa nepolitického charakteru napríklad v obchodných centrách. Inými slovami, čo vo vládnom uznesení nie je obmedzené a zakázané, majú ľudia dovolené. Odkaz vlády pritom znie, že vírus je netopier – cez deň spí, a preto je všetko dovolené a v noci loví, a preto je niečo obmedzené.

Zaujímavejšie ako to, čo po novom od tohto piatka platí je, čo po týždni od predchádzajúcich vládnych zákazov a príkazov platiť nebude. Čo sa po týždni z uznesenia vlády stratilo a zmizlo. Tak napríklad:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi