HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 21.12.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 22. decembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali pozitívne výsledky testov viacerých ústavných činiteľov a výzva premiéra na demisiu ministra R. Sulíka. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér bol pozitívne testovaný na COVID-19

V posledných dňoch bol pozitívne testovaný aj minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽANO).

Bratislava 18. decembra (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Potvrdil to na sociálnej sieti a informoval o tom aj tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. „Z tohto dôvodu ruší všetok svoj pracovný program,“ napísali z úradu vlády. Ako prvý na to upozornil portál Aktuality.sk.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda mala viacero pozitív, ale po testovaní už ani opozícia nemôže tvrdiť, že na nej nie je nič pozitívne. Rovnako, ako to nemôže tvrdiť koalícia voči opozícii: vírus je vskutku bezohľadný.“

Premiér I. Matovič vyzval R. Sulíka, aby podal demisiu

Bol by som rád, keby ju podal ešte do Vianoc, uviedol premiér.

Bratislava 17. decembra (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby podal demisiu. „Bol by som rád, keby ju podal ešte do Vianoc,“ uviedol premiér v diskusii rádia Expres.

Zobraziť celý článok

JH: „Premiér rád nebude, pretože R. Sulík do Vianoc demisiu nepodá. To neurobil ani pred rokmi, keď vlastnej vláde nevyslovil dôveru. A radosť premiérovi nemieni robiť ani teraz.“

Sulík: Neberiem výroky premiéra osobne, rozumiem zložitej situácii

Matovič vyzval Sulíka na podanie demisie vo štvrtkovej diskusii Rádia Expres.

Bratislava 17. decembra (TASR) – Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík neberie výroky premiéra Igora Matoviča (OĽANO) osobne, pretože rozumie extrémne zložitej situácii a unikátnej zodpovednosti, ktorej čelí. Napísal to na sociálnej sieti. Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová reagovala, že odstúpiť by mal premiér, a nie Sulík.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak by to tak bolo, potom by R. Sulík neopravoval svoje prvotné vyjadrenie, v ktorom použil celkom iné slová. Situácii buď nerozumie alebo jej rozumie až priveľmi dobre.“

Rybníček: Plošné testovanie v Trenčíne prekonalo naše očakávania

Ukázalo sa, že podobné testovanie sa bude dať zorganizovať v každom meste, ktoré to bude potrebovať, povedal primátor Trenčína.

Trenčín 21. decembra (TASR) – Víkendové celoplošné testovanie antigénovými testami dopadlo v Trenčíne nad očakávanie, účasť prekvapila aj vedenie mesta. V pondelok o tom informoval primátor Trenčína Richard Rybníček.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak sa podarí pretestovanie aj PCR testami, ako to primátor plánuje, potom sa aj ukáže, o koľko horšie bolo testovanie štátu od testovania samosprávy v Trenčíne.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-na-lyze-a-na-bicykle/515886-clanok.html

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi