HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 18.1.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 18. januára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali udalosti spojené s ďalším povinným celoslovenským testovaním, ale aj problémy s očkovaním. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Vláda: Lockdown sa spojí s jednorazovým celoslovenským testovaním

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že celoslovenský skríning sa bude realizovať od 18. januára a skončí sa 26. januára.

Bratislava 17. januára (TASR) – Zákaz vychádzania bude spojený s jednorazovým celoslovenským testovaním. Po mimoriadnom nedeľňajšom rokovaní vlády to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO), zároveň oznámil, že skríning by mal byť základom pre ďalšie cielené testovanie v jednotlivých okresoch.

Zobraziť celý článok

JH: „Premiér I. Matovič chce celoplošným povinným testovaním dokázať, že bez neho by sa šírenie vírusu nespomalilo, hoci sa už spomalilo.“ 

SaS: Plošné testovanie sme podporili poslednýkrát

SaS hovorí, že vďaka nej sa podarilo natiahnuť testovanie na celý tento týždeň a tiež to, že ďalšie kolá plošného testovania budú len v najzasiahnutejších ohniskách.

Bratislava 18. januára (TASR) – Koaličná SaS podporila plošné testovanie poslednýkrát, do konečného rozhodnutia vlády presadila viaceré návrhy. Strana to tvrdí v stanovisku, ktoré TASR zaslal jej hovorca Ondrej Šprlák.

Zobraziť celý článok

JH: „SaS už toho povedala naozaj veľa: napríklad len pred týždňom oznamovala, že celoplošné testovanie nemá zmysel a ide o mrhanie personálnymi a materiálnymi zdrojmi.“ 

Hlas-SD: Koalícia pomohla naplniť premiérovu obsesiu z testovania

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí verí, že pretestovanie i efekt pokračujúceho lockdownu umožní už od 1. februára, možno i skôr, uvoľňovanie opatrení.

Bratislava 17. januára (TASR) – Vládna koalícia sa stala spolupáchateľom premiéra Igora Matoviča (OĽANO) pri napĺňaní jeho obsesie z celoplošného testovania. Myslí si to strana Hlas-SD, ktorej stanovisko k oznámenému schválenému uzneseniu vlády oznámila hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Zobraziť celý článok

JH: „Pokračujúci lockdown má naozaj efekt, hoci v nemocniciach sa prejaví až neskôr. Je čas ho skôr sprísniť, napríklad zatvorením obchodov v nedeľu, a nie vyrábať ďalšie umelé SNP.“

Kollár: Vakcinovať sa budú len poslanci v rizikovom veku a skupine

Peter Pellegrini v diskusii uviedol, že vie zatiaľ len o jednom kolegovi zo strany, ktorý avizoval záujem o zaočkovanie.

Bratislava 17. januára (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR, ktorí majú byť zaočkovaní, nedostanú vakcínu prednostne, ale budú zaradení len do náhradného zoznamu prijímateľov, ktorí dostanú vakcínu operatívne, ak sa nevyužijú rozmrazené dávky pre prioritne určené skupiny osôb podľa očkovacieho plánu. V diskusnej relácii TA3 V politike to povedal predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).

Zobraziť celý článok

JH: „Poslanci NR SR nemajú podľa očkovacieho plánu nárok na prednostné očkovanie. Kto však ešte stále nie je kritická infraštruktúra, nech sa hlási u súdruha Žinčicu.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-efekt-lockdownu-je-uz-vid/521155-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi