HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 8.2.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 8. februára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala príprava nových zákazov a opatrení proti šíreniu vírusu, ale aj spor medzi premiérom a jeho vicepremiérom. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

NOVÉ PRAVIDLÁ zákazu vychádzania. Do platnosti vstupuje COVID automat

Od pondelka platí zákaz vychádzania s novými podmienkami. Slovensko sa zároveň začína riadiť COVID automatom.

Bratislava 8. februára (TASR) – Od pondelka platí zákaz vychádzania s novými podmienkami. Slovensko sa zároveň začína riadiť COVID automatom. V závislosti od ukazovateľov epidemickej situácie sú v súčasnosti okresy vzhľadom na situáciu zaradené v I. až IV. stupni varovania. Vyplýva to z prijatých uznesení vlády.

Zobraziť celý článok

JH: „Pravidlá sú síce nové, ale chaos a zmätok v nich je starý.“

Premiér o Sulíkovi: Na vyvodenie zodpovednosti bude čas do budúcna

Na margo voľby špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica povedal, že mu drží palce, aby bol statočný a dobrý prokurátor. Verí, že bude nezávislý.

Bratislava 7. februára (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) nechce ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) odvolať pre súčasnú situáciu, ktorej musí Slovensko čeliť pre pandémiu nového koronavírusu. Ako povedal v nedeľnej politickej diskusnej relácii televízie TA3 V politike, na vyvodenie zodpovednosti bude čas do budúcna.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak premiérovi neprekáža v jeho vláde idiot či vicepremiér zodpovedný za tisíce mŕtvych ľudí – čo sú asi jeho najznámejšie vyjadrenia na adresu R. Sulíka – a ktorého vyzýval verejne na podanie demisie ešte pred Vianocami, potom ide o diagnózu, nie politiku.“

Gröhling: Od 8.2. sa otvoria MŠ, prvý stupeň ZŠ a končiace ročníky SŠ

Ústna maturitná skúška sa bude konať v obmedzenej forme, externá časť, čiže test, bola zrušená.

Bratislava 3. februára (TASR) – Od pondelka 8. februára sa otvoria materské školy, špeciálne školy a prvý stupeň základných škôl. Do škôl sa od tohto dátumu budú môcť vrátiť aj žiaci končiacich ročníkov stredných škôl. Otvorené budú tiež základné umelecké školy na individuálnu výučbu, stredné zdravotnícke školy a ich internáty. Informoval o tom v stredu počas tlačovej konferencie minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Zobraziť celý článok

JH: „Ako reálne vidno, bolo to uponáhľané vyjadrenie ministra školstva, ktorý si zrejme nevšimol, že krajina je opäť v časoch, kedy to, čo minister mieni, premiér mení.“

VIDEO: Zverejnili hárky za referendum o predčasných voľbách

Pellegrini vyhlásil, že vláda nie je schopná viesť krajinu a je čas dať ľuďom priestor vyjadriť sa.

Bratislava 5. februára (TASR) – Petičný výbor za vyhlásenie referenda schválil znenie referendovej otázky o predčasných voľbách, podpisové hárky sú zverejnené na stránke www.referendum2021.sk. Informoval o tom zástupca petičného výboru Ervín Erdélyi. Expremiér, nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini v piatok ocenil schválenie znenia petičného hárku a vyzval verejnosť, aby sa zapojila. Vyhlásil, že nejde o petíciu Hlasu-SD, ale o petíciu apolitického výboru. Deklaroval, že Hlas-SD so zberom podpisov pomôže, a vyzval na to aj ďalších. K zberu podpisov sa prihlásil aj Smer-SD, oznámil to jeho predseda Robert Fico.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to akcia, ktorá má značnú šancu byť historicky úspešná, pokiaľ sa vládna koalícia a v rámci nej hlavne hnutie OĽaNO-Nova-Kresťanská únia-Zmena zdola nespamätá.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-opatrenia-a-spory/526441-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi