HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 16.2.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 16. februára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali ďalšie spory v koalícii, ale začalo sa aj sčítanie ľudu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Nový režim na hraniciach bude platiť až od stredy 17. februára

Pendleri, ktorí dochádzajú za prácou z iných ako susedných európskych krajín, budú od stredy (17.2.) potrebovať pri ceste na Slovensko negatívny test.

Bratislava 12. februára (TASR) – Nový režim na hraniciach bude platiť až od stredy 17. februára, pôvodne to malo byť od pondelka. Každý bude povinne nastupovať do 14-dňovej karantény. Najskôr na ôsmy deň môže absolvovať PCR test. Pokiaľ bude negatívny, bude možné karanténu prerušiť. Výnimku budú mať pendleri, ktorí pracujú v susedných krajinách, potrebný však bude negatívny test. V piatok o tom na tlačovej konferencii informoval minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „*Konečne, teda ak to opäť nezostane iba na papieri.“

Lucia Ďuriš Nicholsonová odchádza z SaS

Odchádza po tom, ako v koalícii vyvolala napätie tlačovou konferenciou o eurofondoch. Dostala sa ňou do konfliktu s vicepremiérkou Veronikou Remišovou (Za ľudí).

Bratislava 11. februára (TASR) – Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová odchádza z SaS. Informovala o tom vo štvrtok na sociálnej sieti. Odchádza po tom, ako v koalícii vyvolala napätie tlačovou konferenciou o eurofondoch. Dostala sa ňou do konfliktu s vicepremiérkou Veronikou Remišovou (Za ľudí). Ďuriš Nicholsonová bude naďalej vykonávať prácu europoslankyne a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci.

Zobraziť celý článok

JH: „Šťastnú cestu.“

Vašečka chce odvolať Bittó Cigánikovú z vedenia zdravotníckeho výboru

Poslankyňa sa podľa Vašečku vysmieva všetkým koaličným dohodám.

Bratislava 15. februára (TASR) – Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda školského výboru Richard Vašečka (OĽANO) navrhne na najbližšom zasadnutí poslaneckého klubu OĽANO odvolať poslankyňu Janu Bittó Cigánikovú (SaS) z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru. „Možno s tým nebude problém ani na koaličnej rade a SaS sa nám ešte poďakuje,“ napísal na sociálnej sieti. Poslanec svoj zámer odôvodňuje jej útokmi na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Bittó Cigániková kritizuje novú vyhlášku ministerstva zdravotníctva, podľa ktorej si ženy nad 40 rokov budú musieť za ukončenie tehotenstva do 12. týždňa zaplatiť.

Zobraziť celý článok

JH: „A kto navrhne odvolať z funkcie R. Vašečku?“

Fico kritizuje machinácie pri Pláne obnovy, Remišová eurofondy za Fica

Fico tiež na margo aktuálnej situácie podotkol, že školy či reštaurácie mali byť už dávno otvorené – pri rešpektovaní základných hygienických opatrení.

Bratislava 14. februára (TASR) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Robert Fico (Smer-SD) kritizuje, že sa 50 dní pred deadlinom, kedy sa majú ukončiť všetky rokovania s Európskou komisiou (EK) a má byť úplne hotový národný Plán obnovy a odolnosti, uvažuje o tom, že sa celý plán prerobí za účelom prerozdelenia peňazí podľa toho, ktorá koaličná strana ako dopadla v posledných parlamentných voľbách. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) potvrdila, že s takýmto návrhom prišiel koaličný partner, ona si však myslí, že na akékoľvek zdroje treba hľadieť podľa potrieb štátu. Potvrdila aj to, že svoju kapitolu v dokumente Plánu obnovy aktuálne prerába. Zároveň pripomenula zlé čerpanie eurofondov za bývalých vlád. Fico s Remišovou si názory vymenili v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Zobraziť celý článok

JH: „Ide o pokračovanie 30-tich konferencií z leta minulého roka o Pláne obnovy a toto bolo aj naozaj  dostupné online.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-odchadzanie-a-odvolavani/528514-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi