HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 22.2.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 22. februára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala hlavne ruská vakcína Sputnik V, ale tiež zúfalá situácia na Slovensku v súvislosti s Covid-19. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Ak budeme so Sputnikom vyčkávať, prídeme o dodávky, naznačil premiér

Matovič upozornil, že ročne dá ministerstvo zdravotníctva tisíce povolení na používanie neregistrovaných liekov, ktoré zachránia zdravie a život mnohých ľudí.

Bratislava 21. februára (TASR) – Ak bude Slovensko čakať na objednávku vakcíny Sputnik V dovtedy, kým použitie neodobrí Európska agentúra pre lieky (EMA) alebo Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), podľa predsedu vlády SR Igora Matoviča príde SR o dodávku dvoch miliónov vakcín, ktorú mal s ruskou stranou dohodnúť. Upozornil na to na sociálnej sieti.

Zobraziť celý článok

JH: „Za (ne)objednanie vakcíny Sputnik V je politicky zodpovedný I. Matovič – ministra zdravotníctva M. Krajčího nominovalo jeho hnutie a záleží iba od neho, či vakcínu objedná alebo nie.“

Sulík: Viem si predstaviť niekoľko silných mien na šéfovanie MZ

Sulík súhlasí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, že premiér by mal odovzdať riadenie boja proti pandémii niekomu inému.

Bratislava 21. februára (TASR) – Vicepremiér a šéf SaS Richard Sulík si vie predstaviť niekoľko silných mien, ktoré by zvládli viesť Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Vyhlásil to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Všetky výhrady voči ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu (OĽANO) mu bude adresovať interne. Priznal, že lieky proti ochoreniu COVID-19, ako napríklad Ivermektín, mali byť už dávno na Slovensku.

Zobraziť celý článok

JH: „R. Sulík má veľkú predstavivosť, ale v praxi to nič neznamená – napríklad si vedel predstaviť aj to, že po vyslovení nedôvery vlastnej vláde zostane vo funkcii predsedu parlamentu, takže z nej musel byť odvolaný.“  

Ak sa Pellegrini rozhodne pre vakcínu, dá sa očkovať aj Sputnikom

Pellegrini v diskusii skritizoval novelizovanú vyhlášku ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího, ktorá spoplatňuje interrupcie pre ženy vo veku nad 40 rokov.

Bratislava 21. februára (TASR) – Ak by prijal rozhodnutie, že sa dá vakcinovať, expremiér Peter Pellegrini by sa dal zaočkovať aj ruským Sputnikom V. Povedal to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Zobraziť celý článok

JH: „A ak by P. Pellegrini prijal rozhodnutie, že sa vakcinovať nedá, potom sa nedá ani ruským Sputnikom.“

Milanová: Vražda Jána a Martiny bola pre Slovensko ľadovou sprchou

Slovensko si dnes pripomína výročie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Bratislava 21. februára (TASR) – Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pred tromi rokmi bola ľadovou sprchou a budíčkom pre Slovensko, aby si naplno uvedomilo, že štát, ktorí ovládajú cynickí manipulátori a klamári, nechráni svojich občanov. Pri príležitosti tretieho výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice to uviedla na sociálnej sieti ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO). V sprievode podpredsedu Národnej rady SR Gábora Grendela a predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristiána Čekovského (obaja OĽANO) sa v nedeľu predpoludním zúčastnila pietnej spomienky na zavraždených mladých ľudí.

Zobraziť celý článok

JH: „Možno súhlasiť s tým, že cynickí manipulátori a klamári vo vedení štátu nechránia občanov, ale nie aj s tým, že si to Slovensko už uvedomilo.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-pandemicka-situacia-je-v/530000-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi