HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 1.3.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 1. marca (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali rokovania odborníkov s premiérom o nových opatreniach v súvislosti s Covid-19 a opätovné predĺženie núdzového stavu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Vláda prijala nové opatrenia, ak nezaberú, hrozí tvrdý lockdown

Ak do 21. marca nepríde žiadaný efekt, má sa pripraviť zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny.

Bratislava 28. februára (TASR) – Vláda prijala nové opatrenia, ktoré majú počas nasledujúcich troch týždňov od 1. do 21. marca znížiť mobilitu, spomaliť šírenie infekcie, zamedziť importu nových variantov vírusu z rizikových krajín a zredukovať nárast hospitalizácií. Ak do 21. marca nepríde žiadaný efekt, má sa pripraviť zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny. Opatrenia prijala vláda na nedeľnom online rokovaní a vzišli z trojdňových (23.-25.2.) rokovaní predstaviteľov štátu a vedcov.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak do 21. marca nepríde po nových opatreniach vlády žiadaný efekt, bude to znamenať jej ďalšie zlyhanie.“

Prezidentka: Považujem za nevyhnutné, aby vláda vyvodila sebareflexiu

Otázku vyvodenia politickej zodpovednosti nechala Čaputová na vládu. Rezort zdravotníctva je za rok podľa nej najviac skúšaný a potrebuje reštart.

Bratislava 28. februára (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje za nevyhnutné, aby vláda vyvodila sebareflexiu a politickú zodpovednosť. Nestačí len výmena na poste ministra zdravotníctva. Uviedla to v diskusnej relácii Na telo na televízii Markíza.

Zobraziť celý článok

JH: „Vyjadrenie prezidentky Z. Čaputovej je priskoré a neuvážené – akoby nestačilo, že krajina je v chaose vírusovom, ale mala by byť ešte aj v chaose politickom.“

Matovič: Najzásadnejšie opatrenie je, aby sa dodržiavali už tie platné

Podľa premiéra ľudia považujú testovanie za bezpečné a len nízke percento ľudí uviedlo, že by sa mohli nakaziť pri testovaní.

Bratislava 28. februára (TASR) – Najzásadnejšie opatrenie je, aby ľudia dodržiavali opatrenia, ktoré sú už v súčasnosti platné. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „Nielen ľudia, ale hlavne politici a hlavný hygienik, ktorý na základe vyhlášok svojvoľne rozširuje výnimky schválené vládou.“

Šipoš aj Bittó Cigániková pochvaľujú diskusiu premiéra s odborníkmi

Šipoš uviedol, že išlo o dobrý krok premiéra, ktorý zvolal počas týždňa vedcov a odborníkov aj tých, ktorí mali v minulosti iný názor.

Bratislava 28. februára (TASR) – Šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) aj predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš chvália, že predseda vlády zvolal vedcov a odborníkov a diskutoval s nimi. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Zobraziť celý článok

JH: „K šťastiu politikov stačí niekedy naozaj málo, vrátane toho, čo by malo byť samozrejmé.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-vlada-schvalila-nove-op/531545-clanok.html

 

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi