HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 15.3.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

 

Bratislava 15. marca (Teraz.sk) – Počas týždňa po dlhých mesiacoch už nerezonoval hlavne koronavírus, ale škriepky a spory vo vládnej koalícii. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Sulík: Pripájame sa k výzve V. Remišovej, aby vládu neviedol I.Matovič

Sulík zároveň zdôraznil, že SaS nepodporuje predčasné voľby a ak bude takýto návrh predložený do NR SR, nebude zaňho hlasovať.

Bratislava 15. marca (Teraz.skúTASR) – Strana SaS sa pripája k výzve V. Remišovej, aby vládu neviedol I. Matovič a vyzýva ho na odstúpenie z funkcie. Sulík zároveň ponúka svoju pozíciu vo vláde. Oznámil to na tlačovej konferencii.

Zobraziť celý článok

JH: „Keďže výzva, ku ktorej sa SaS pridala, znela na súčasný odchod z vlády aj I. Matoviča aj R. Sulíka, predseda SaS nemá po jej akceptovaní už čo ponúknuť.“

OĽANO: Rozpory sa odstrániť nepodarilo, sme proti predčasným voľbám

OĽANO si uvedomuje svoj podiel na zodpovednosti za koaličnú krízu, za čo sa voličom ospravedlňuje.

Bratislava 14. marca (TASR) – Vládne hnutie OĽANO sa ospravedlňuje za svoj podiel na koaličnej kríze, je proti predčasným voľbám. Hnutie to skonštatovalo v stanovisku, ktoré TASR zaslal hovorca Matúš Bystriansky. Koaličné rokovania podľa hnutia pokračujú a rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo. V pondelok (15. 3.) má rokovať poslanecký klub OĽANO „s cieľom uchovať funkčnosť NR SR“.

Zobraziť celý článok

JH: „Krajina nepotrebuje ospravedlňovanie, ale rozumné vedenie.“

Krajčí sa vracia do parlamentu ako poslanec za OĽANO

Meno nového ministra zdravotníctva ešte nie je známe.

Bratislava 13. marca (TASR) – Exminister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý v piatok (12. 3.) podal demisiu, sa vracia do parlamentu ako člen poslaneckého klubu OĽANO. Pre TASR to potvrdil šéf klubu Michal Šipoš. Vedením rezortu zdravotníctva je poverený minister financií Eduard Heger (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „Mohol by aj do Bruselu, ale momentálne sa to asi nedá.“

Raši: Nový minister má postupovať podľa odporúčaní odborníkov

Všetko úsilie treba teraz podľa Remišovej vložiť do očkovania a v prvom rade treba zaočkovať starších a chorých ľudí. Raši vyčíta chaos v očkovacej stratégii a kritizuje aj nákup antigénových testov.

Bratislava 14. marca (TASR) – Nový minister zdravotníctva by mal postupovať podľa odporúčaní odborníkov, jeho rozhodnutia by mali byť rešpektované a malo by ísť o krízového manažéra. V diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil nezaradený poslanec a podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši. Šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová skonštatovala, že rezort zdravotníctva patrí OĽANO. Potvrdila, že exministrovi Marekovi Krajčímu (OĽANO) v decembri neprešiel návrh na sprísnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu aj preto, že ho nepodporili ministri za OĽANO. Štátna povinná karanténa je podľa nej v hre. Chcú ju pripraviť čo najefektívnejšie.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak by podľa odborníkov postupoval R. Raši  – keď bol ministrom zdravotníctva – mohlo byť v úplne inej kondícii ako je dnes.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-vladna-roztrzka-sa-meni/535006-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi