HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 6.4.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 6. apríla (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali najmä pád vlády I. Matoviča a zostavovanie vlády E. Hegera. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

ÚSTAVNÝ SÚD: Vládou predĺžený núdzový stav je v súlade s ústavou

Vládne uznesenie o predĺžení núdzového stavu napadla na ÚS opozičná strana Smer-SD a jeho časti s prijatými opatreniami aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Košice 31. marca (TASR) – Uznesenie vlády SR o predĺžení núdzového stavu o ďalších 40 dní a prijatých opatreniach zo 17. marca je v súlade s Ústavou SR. Rozhodol o tom v stredu Ústavný súd (ÚS) SR. Predseda ÚS Ivan Fiačan zároveň potvrdil, že právny stav sa verdiktom súdu nemení.

Zobraziť celý článok

JH: „Aj vzhľadom na dĺžku nepretržitého núdzového stavu a množstvo rozporuplných opatrení môže byť tento stav v súlade s ústavou, ale nie aj zdravým rozumom.“

Korčok: Vakcíny od Pfizer prídu na Slovensko o polroka skôr

Zároveň zdôraznil, že skorší príchod vakcín sme dosiahli aj vďaka úsiliu slovenských diplomatov, keďže o túto vakcínu je v EÚ záujem.

Bratislava 2. apríla (TASR) – O šesť mesiacov skôr, ako bolo pôvodne plánované, dostane Slovensko 680.587 vakcín od Pfizer/BioNTech. Tie prídu na Slovensko v nasledujúcich troch mesiacoch. TASR o tom v piatok informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Vakcín bude zrejme dosť, zaočkovaných seniorov však málo, keďže štát doteraz nevie urobiť v očkovaní poriadok.“

B. Kollár si vie predstaviť výmenu MPSVaR SR za iný rezort

Počas nasledujúceho týždňa bude Kollár hovoriť s novým premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) aj o nominácii na post šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS).

Bratislava 4. apríla (TASR) – Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) si vie predstaviť výmenu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVaR) SR za iné ministerstvo. Povedal to v nedeľu pri slávnostnom akte pri príležitosti 76. oslobodenia Bratislavy na Slavíne.

Zobraziť celý článok

JH: „Sme rodina už zrejme nemá dostatok rodinných príslušníkov, ktorí by boli na ministerstve práce použiteľní, vrátane bývalej splnomocnenkyne vlády P. Krištúfkovej.“

Hlas-SD:K prezidentke si prišli po dôveru tí ľudia, ktorí ju premrhali

Doterajší premiér a minister financií si len vymenili miesto a vymenovali nám druhú vládu Igora Matoviča, skonštatoval Pellegrini.

Bratislava 1. apríla (TASR) – K prezidentke si vo štvrtok prišli po dôveru tí istí ľudia, ktorí ju od nej prijali pred rokom a ktorí ju premrhali. Uviedol to v stanovisku poslanec parlamentu a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Podľa šéfky mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) Ireny Bihariovej to nový premiér nebude mať ľahké.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda si chodí pre dôveru do parlamentu, nie k prezidentke, ktorá dovolila, aby ministrov, ktorých demisiu prijala, o pár dní do funkcie zase vymenovala.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-vznikla-nova-vlada/539916-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi