HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 26.4.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 26. apríla (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo hlavne uvoľňovanie opatrení, ale tiež koniec petičnej akcie za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Povoľuje sa otváranie terás prevádzok, potrebný je negatívny test

V exteriérovej časti prevádzky je konzumácia povolená len posediačky, pričom medzi stolmi musia byť rozstupy minimálne dva metre.

Bratislava 26. apríla (TASR) – Od pondelka sa za splnenia istých podmienok povoľuje otváranie vonkajších terás prevádzok. Za exteriér sa považuje priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený konštrukciami maximálne z dvoch bočných strán. Pri vstupe bude potrebný negatívny test, nie starší ako sedem dní a povinne musia byť prekryté aj dýchacie cesty. Rúško či respirátor možno zložiť len na čas, nevyhnutný na konzumáciu. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR k činnosti maloobchodných prevádzok a prevádzok služieb.

Zobraziť celý článok

JH: „Otváranie prevádzok by mohlo byť aj v poriadku, na rozdiel od otvárania hraníc, ktoré v poriadku nie je.“

 

Šéfom Pôdohospodárskej platobnej agentúry zostáva Jaroslav Jánoš

Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi počas mája na pozíciu výkonného riaditeľa.

Bratislava 26. apríla (TASR) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) rozhodol, že vo funkcii generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) naďalej ostáva Jaroslav Jánoš. Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi počas mája na pozíciu výkonného riaditeľa. Informoval o tom Daniel Hrežík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Aspoň sa stalo známym, že pojem víťazná prehra nie je až takým nezmyslom, ako sa zdá.“

 

Hlas-SD vyzbieral 285.000 podpisov za vyhlásenie referenda

Peter Pellegrini si myslí, že referendum by malo byť vyhlásené aj napriek názorom niektorých právnikov, že referendová otázka je protiústavná.

Bratislava 23. apríla (TASR) – Mimoparlamentná strana Hlas-SD vyzbierala do piatka 285.000 podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Informoval o tom predseda strany a expremiér Peter Pellegrini. Petičný výbor by ich mohol odovzdať prezidentke SR Zuzane Čaputovej začiatkom mája. Vzhľadom na výsledok zberu podpisov by podľa neho mohlo byť referendum úspešné. Do budúcna by v prípade predčasných volieb chcel akúsi vládu zmierenia. Z prípadnej spolupráce vylúčil nateraz len ĽSNS.

Zobraziť celý článok

JH: „S vládou zmierenia treba zaobchádzať opatrne – Ľ. Feldekovi trvalo roky kým vyhral súdny spor o zmierovaní vo svojej básni.“

 

Vláda podľa Fica nedostatočne míňa na pomoc, Krajniak nesúhlasí

Krajniak podotkol, že len rezort práce už vyplatil 2 miliardy eur, pričom 1,5 miliardy eur išlo na udržanie pracovných miest, 400 miliónov eur na sociálne opatrenia.

Bratislava 25. apríla (TASR) – Vláda má podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica dostatočné prostriedky na pomoc ľuďom, ale nemíňa ich napriek tomu, že je to potrebné. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) mu oponoval s tým, že z pohľadu rezortu práce nikdy nebola vyplatená taká veľká pomoc v takom krátkom čase, ako je to v súčasnosti. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Zobraziť celý článok

JH: „Na míňanie peňazí je bývalý premiér naozaj expert – v tom sa vyzná, veď jeho vlády ich míňali 12 rokov.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-otvaranie-hranic-hranic/544614-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi