HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 8.6.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Autor Teraz.sk

dnes 13:56

Bratislava 8. júna (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo (ne)podanie demisie ministrom J. Mičovským, ale aj ďalšie problémy vládnej koalície. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka má vymenovať za ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana

Súčasný minister Ján Mičovský (OĽANO) podal demisiu po podozreniach z korupcie u svojej nominantky. V pondelok však oznámil, že demisiu sťahuje.

Bratislava 7. júna (TASR) – Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa v pondelok dohodol s prezidentkou Zuzanou Čaputovou na vymenovaní Samuela Vlčana do funkcie ministra pôdohospodárstva. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Hlava štátu urobila správne, keď odmietla akceptovať stiahnutie demisie ministrom J. Mičovským. A ten, namiesto odchodu so cťou, odchádza z vlády s hanbou.“

VIDEO: Ján Mičovský požiadal o stiahnutie svojej demisie

Priznal, že ide o komplikovanú situáciu a ďalší postup je na premiérovi a prezidentke Zuzane Čaputovej.

Bratislava 7. júna (TASR) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa rozhodol stiahnuť svoju demisiu. Odôvodnil to množstvom podporných vyhlásení na jeho adresu, ktoré ho presvedčili, aby „neutekal z boja“ a vo funkcii pokračoval.

Zobraziť celý článok

JH: „Minister za OĽaNO-Nova-Kresťanská únia-Zmena zdola sa správal rovnako ako minister za Smer-SD, hoci uvedené hnutie voličov presviedčalo, že sa bude správať inak a lepšie. V tomto prípade to však nie je ani inak a ani lepšie.“

Fico plánuje podať návrh na odvolanie Mikulca, chce čítať správu SIS

Fico vyhlásil, že úlohou špeciálneho prokurátora je chrániť zákonnosť v štáte, nemôže sa správať ako inkvizítor. Skonštatoval, že jeho úlohou je zbierať dôkazy v prospech aj v neprospech podozrivých.

Bratislava 6. júna (TASR) – Opozičný Smer-SD má podať v pondelok (7. 6.) návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Na nedeľnej tlačovej konferencii to povedal šéf strany Robert Fico. Avizoval, že by mohol na schôdzi k odvolávaniu Mikulca čítať údajnú uniknutú správu Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorú na neverejnej schôdzi čítal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Fico zároveň kritizoval vystúpenia premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica v nedeľnej diskusnej relácii.

Zobraziť celý článok

JH: „Predseda Smeru-SD robí iba opozičnú prácu a treba dodať, že len takú, akú mu vládna koalícia svojou (ne)činnosťou robiť umožňuje. Návrhu na odvolanie ministra vnútra v súčasnej situácii sa netreba čudovať. A ani tomu, ak rodina Pčolinských bude hlasovať za jeho odvolanie.“

Hlas-SD: OĽANO zrejme korupcia neprekáža, ak ide o ich nominantov

Podávanie a následne sťahovanie demisií, ktoré táto vládna koalícia zaviedla, je absolútnym výsmechom štátu a jeho inštitúcií, skonštatovala strana Hlas-SD.

Bratislava 7. júna (TASR) – Hnutiu OĽANO už korupcia neprekáža, ak ide o vlastnú stoličku, sú nominanti OĽANO schopní tolerovať hocičo, aj korupciu, proti ktorej pred voľbami toľko sľubovali bojovať. V reakcii na stiahnutie demisie ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽANO) to vyhlásil opozičný mimoparlamentný Hlas-SD. Strana zároveň vyzvala premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby Mičovského z funkcie okamžite odvolal. V opačnom prípade začnú opäť s iniciovaním mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR na ministrovo odvolanie. Stanovisko strany TASR poskytla hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Zobraziť celý článok

JH: „To sú iba plané slová a zbytočné vyhrážky, ktorých účelom je iba to, aby v médiách zaznel aj tento hlas – síce neskoro, ale predsa. Mimochodom, podanie a následné stiahnutie demisie zaviedol do praxe práve člen vlády pod vedením súčasného predsedu Hlasu-SD.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-dalsia-zmena-vo-vlade/554664-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi