HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 20.7.2021

To najčítanejšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 19. júla (Teraz.sk) – Úmrtie Maestra M. Lasicu zatienilo aj všetky politické udalosti týždňa. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér: O tom, ako bude vyzerať tretia vlna, rozhodne každý občan

Podľa premiéra prichádza ďalšia vlna pandémie v podobe nového variantu delta a na Slovensku potrebujeme budovať imunitu voči ochoreniu COVID-19.

Banská Bystrica 16. júla (TASR) – O tom, ako bude vyzerať tretia vlna pandémie nového koronavírusu, rozhodne každý občan SR. Pri návšteve veľkokapacitného očkovacieho centra v Banskej Bystrici to povedal predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „Znie to síce pekne, ale faktom je, že o tom, ako bude vyzerať ďalší zápas s koronavírusom na Slovensku, rozhodne tak ako doteraz vláda, ktorá nastavuje pravidlá, a nie občania.“

Lipšic: Fico krivo obvinil prokurátorov ÚŠP z nezákonného nátlaku

Špeciálny prokurátor podotkol, že sa v súčasnosti zíntenzívňujú útoky na vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP, ktorí vyšetrujú podozrenia z korupcie na najvyšších miestach verejného života.

Bratislava 18. júla (TASR) – Šéf Smeru-SD Robert Fico zorganizoval koncom minulého roka tlačovú konferenciu, kde krivo obvinil prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ondreja Repu a Michala Šúreka z nezákonného nátlaku na v tom čase podozrivého Mariána K. Pre TASR to uviedol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic s tým, že trestné oznámenie, ktoré na nich Fico podal, bolo príslušnými orgánmi činnými v trestnom konaní odmietnuté.

Zobraziť celý článok

JH: „Zdá sa, že krivo prokurátorov ÚŠP obvinil skôr Marián K. ako R. Fico. Faktom je, že pre niektorých ľudí aj časť médií už platí, že keby R. Fico neexistoval, museli by si ho vymyslieť, čím však iba napomáhajú jeho ďalšiemu zotrvaniu na politickej scéne.“

Fico: Vláda sa pri vyhláškach ÚVZ a karanténe vysmeje do tváre ÚS

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) už avizoval, že novú vyhlášku k režimu na hraniciach majú zverejniť v piatok (16. 7.) a platiť má od pondelka (19. 7.).

Bratislava 15. júla (TASR) – Opozičný Smer-SD kritizuje postup vlády v súvislosti s režimom na hraniciach po pozastavení účinnosti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Ústavným súdom (ÚS) SR. Namieta, že v Zbierke zákonov ešte nebola uverejnená forma rozhodnutia vydaná Ústavným súdom. Vláde a rezortu zdravotníctva vyčíta, že kým súd pozastavil účinnosť vyhlášky o povinnej karanténe, vláda ju plánuje zaviesť inou vyhláškou. Predseda strany Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii nevylúčil opätovné obrátenie sa na ÚS a hovoril aj o možnosti celonárodnej demonštrácie.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda naozaj istým spôsobom vybabrala s ústavným súdom a nerešpektuje jeho rozhodnutie v  plnej miere, čo žiaľ neznamená, že vybabrala aj s dovozom a šírením vírusu. Zostáva to skôr naopak.“

Iniciatíva Veda pomáha odsúdila protesty proti vedcom aj lekárom

Podľa iniciatívy môže takéto správanie viesť k stupňovaniu napätia v spoločnosti.

Bratislava 18. júla (TASR) – Iniciatíva slovenských vedcov a odborníkov Veda pomáha – COVID-19 odsúdila protesty proti vedcom, lekárom a odborníkom v mieste ich bydliska a verbálne vyhrážky voči nim. TASR o tom za iniciatívu v nedeľu informoval Richard Kollár.

Zobraziť celý článok

JH: „Akékoľvek násilie či vyhrážanie sa komukoľvek a z akýchkoľvek dôvodov je neprijateľné a treba ho nahlas odsúdiť. Zároveň je ale potrebné si uvedomiť, čo bolo jeho príčinou a vyvarovať sa opakovaniu chýb.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-slovensko-smuti/563852-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BArticle%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi