HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 30.8.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 30. augusta (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali obvinenia policajného prezidenta a ministra vnútra, ale aj oslavy SNP. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka ocenila statočnosť účastníkov SNP, vyzvala k spájaniu sa

Vezmime si príklad od našich povstaleckých hrdinov, ktorí bok po boku bojovali za spoločné vyššie ciele, vyhlásila Zuzana Čaputová.

Banská Bystrica 29. augusta (TASR) – V zápase s absolútnym historickým zlom – akým boli nacizmus a fašizmus – sa rozhodujúca časť národa v auguste 1944 postavila na obranu ľudskosti a civilizácie. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová v príhovore na oslavách 77. výročia Slovenského národného povstania (SNP). Poukázala aj na aktuálnu zložitú situáciu, odsúdila podnecovanie k nenávisti a vyzvala k spájaniu sa. Účastníkov SNP dala za príklad boja za spoločné vyššie ciele.

Zobraziť celý článok

JH: „Všetky slávnostné reči pri výročí SNP – nielen prezidentky Z. Čaputovej – tento rok prebil skutok ministerky kultúry N. Milanovej, ktorá na zorganizovanie osláv nedala ani jeden cent. Aktuálne niet lepšieho príkladu na rozdiel medzi slovami a skutkami.“

Premiér nechce obvinenie P. Kovaříka komentovať

Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa potvrdil, že si predvolal policajného prezidenta na zasadnutie výboru.

Bratislava 27. augusta (TASR) – Premiér Eduard Heger (OĽANO) nechce obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka nateraz komentovať. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková s tým, že sa predseda vlády musí oboznámiť s podrobnosťami a počká si na vývoj ďalšieho vyšetrovania.

Zobraziť celý článok

JH: „Premiér nemá čo komentovať – na to sú iní – premiér má konať, čo iní nemôžu. Čím skôr pochopí, že obvinený P. Kovařík jednoducho nemôže byť zároveň aj policajným prezidentom, tým to bude pre neho osobne, ale aj pre vládnu koalíciu lepšie.“

Kollár zvolal dve mimoriadne schôdze, prvá sa má začať v pondelok

Mikulec už obvinenia odmietol, Mateja Z. podľa vlastných slov nepozná a nikdy ho nestretol.

Bratislava 26. júla (TASR) – Predseda Národnej rady SR Boris Kollár už zvolal obe mimoriadne schôdze iniciované opozičným Smerom-SD. V pondelok o 11.00 h sa má začať 37. schôdza NR SR k cenám energií v roku 2022 a o postupe SR po dokončení plynovodu Nord Stream 2. Po jej skončení má nasledovať ďalšie mimoriadne rokovanie, a to o návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO).

Zobraziť celý článok

JH: „B. Kollár musel schôdze podľa zákona zvolať, či sa však aj uskutočnia, zostáva otázne. Vyzerá to tak, že budú odložené, keďže vládna koalícia zrejme použije obštrukciu. Takýmto postupom sa však oslabuje, aj keď si to pravdepodobne neuvedomuje.“

M. Šipoš: J. Bubnár o svojom zámere informoval dávnejšie, chápem ho

Bubnára by mal v poslaneckých laviciach podľa výsledkov vo voľbách v roku 2020 nahradiť Vojtech Tóth.

Bratislava 28. augusta (TASR) – Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš chápe rozhodnutie Jozefa Bubnára vzdať sa poslaneckého mandátu. Pre TASR tak reagoval na informáciu o tom, že Bubnár sa rozhodol vo funkcii skončiť.

Zobraziť celý článok

JH: „Pri všetkej povinnej úcte k ústavným činiteľom – až vzdaním sa mandátu poslanca sa veľa ľudí dozvedelo, že J. Bubnár bol poslancom NR SR.“ 

Remišová: Odchod Majerského je snahou frakcie Kolíkovej uškodiť strane

Remišová nesúhlasí s argumentom Majerského, že sa v Za ľudí dejú veci, voči ktorým predtým ostro vystupovali a voči ktorým chceli ako strana bojovať.

Bratislava 29. augusta (TASR) – Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová považuje odchod Františka Majerského z predsedníctva i zo strany za snahu frakcie Márie Kolíkovej poškodiť strane predtým, ako z nej frakcia odíde. Remišová to pre TASR uviedla v reakcii na rozhodnutie Majerského opustiť stranu.

Zobraziť celý článok

JH: „Možno iba opakovať, že Za ľudí je už mŕtva strana a netreba jej preto venovať ani žiadnu pozornosť. Do straníckej aj politickej minulosti odchádza síce pomalšie, ale o to dôkladnejšie.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-slova-a-skutky/573328-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BArticle%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Skvelá správa.

22. apríla 2024
Fakty a argumenty

O túžbe SNS

a odvolaní J. Mazáka

20. apríla 2024
Fakty a argumenty

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi