HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 7.2.2022

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 7. februára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo najmä zdražovanie cien potravín a energií, ale tiež podpis obrannej dohody s USA. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka: Slovensko je pripravené podporiť Ukrajinu

Naša podpora je pre nich dôležitý signál, že v tejto pohnutej situácii nie sú sami, uviedla Čaputová.

Bratislava 4. februára (TASR) – Slovensko je pripravené podporiť Ukrajinu nielen na politickej a diplomatickej úrovni, ale aj v podobe praktickej spolupráce reagujúcej na ďalší vývoj krízy. Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o tom v piatkovom telefonickom rozhovore uistila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlavy štátov hovorili aj o konkrétnych formách pomoci, najmä v oblasti energetiky.

Zobraziť celý článok

JH: „Bolo by smutné, ak by to bolo inak – slovenským záujmom je, aby malo vzťahy so susedmi, vrátane Ukrajiny, dobré a dobre usporiadané. Inými slovami, o Ukrajine treba hovoriť s Ukrajinou.“

Heger: Okolité štáty dobiehajú to, čo sme my proti zdražovaniu urobili

Avizoval zároveň, že na najbližšie rokovanie vlády pripravuje kabinet opatrenie, ktoré má zvýšené ceny energií kompenzovať subjektom štátnej a verejnej správy.

Bratislava 5. februára (TASR) – Okolité štáty pri opatreniach kompenzujúcich občanom vyššie ceny energií a potravín len dobiehajú to, čo Slovensko už v tomto smere urobilo. V rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO), pričom poukázal na to, že jeho vláda investovala v predchádzajúcich mesiacoch na tieto účely stovky miliónov eur.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda E. Hegera premrhala, a nie investovala stovky miliónov eur. A keďže aj nákupná turistika sa opäť vzmáha, ľudia si očividne nemyslia to, čo premiér E. Heger – členovia vlády niekde urobili chybu.“

Poslanci sa zídu v utorok ráno, popoludní ich čaká mimoriadna schôdza

Definitívne by mali poslanci rozhodnúť o niektorých návrhoch rezortu kultúry. Jedným je novela autorského zákona a druhým návrh zákona o mediálnych službách.

Bratislava 6. februára (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR zasadnú do lavíc opäť v utorok (8. 2.) ráno. Pokračovať by mali v riadnej februárovej schôdzi. Tú by však mali popoludní prerušiť, pretože plénum čaká aj mimoriadna schôdza k dohode o obrannej spolupráci s USA.

Zobraziť celý článok

JH: „Tzv. mimoriadna schôdza k obrannej dohode by mala byť koncertom taktiky a stratégie tak koaličných, ako aj opozičných strán. Nebude. Naopak, možno skôr predpokladať, že sa schôdza zvrhne, keďže emócie nad faktami vyhrávajú už teraz.“

 

R. Fico hovorí v súvislosti s podpisom obrannej dohody s USA o zrade

Fico zároveň avizuje protest, na ktorom chce symbolicky na odpor proti zmluve klásť vence pred bustou Alexandra Dubčeka pred parlamentom.

Bratislava 4. februára (TASR) – Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico hovorí o zrade v súvislosti s podpísaním dohody o obrannej spolupráci s USA. V Národnej rade (NR) SR strana zmluvu nepodporí. Fico zároveň avizuje protest, na ktorom chce symbolicky na odpor proti zmluve klásť vence pred bustou Alexandra Dubčeka pred parlamentom.

Zobraziť celý článok

JH: „Veď v poriadku, R. Fico môže hovoriť aj konať čo chce, netreba tomu prikladať dôležitosť – zodpovednosť za rozhodnutie má predsa v rukách vládna koalícia, a nikto iný.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-o-ukrajine-s-ukrajinou/610204-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Slúška Pellegrinim

Tu máš a podpíš! Hneď a zaraz.

21. júna 2024
Fakty a argumenty

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi