HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 28.3.2022

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 28. marca (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala vojna na Ukrajine, ale aj štátny chaos v súvislosti s odídencami. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Čaputová:Väčšina Slovenska sa po ruskej invázii na Ukrajinu zjednotila

Pripomenula, že netreba podľahnúť vábeniu, že sa nás vojna netýka a netreba dráždiť Rusko.

Bratislava 24. marca (TASR) – Väčšina Slovenska sa po ruskej invázii na Ukrajinu podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zjednotila. Považuje to za nesmierne dôležitú správu, ktorú tragická situácia priniesla. Je tiež hrdá, že Slovensko stojí na správnej strane dejín. Uviedla to v príhovore k mesiac trvajúcej vojne na Ukrajine. TASR ho poskytol jej hovorca Martin Strižinec.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak to tvrdí hlava štátu, asi by to tak aj malo byť, hoci pochybnosti – prinajmenej na politickej scéne – zostávajú. Prezidentka Z. Čaputová by však toto zjednotenie mala oznámiť  hlavne svojmu kolegovi – ruskému prezidentovi.“

B. Kollár: Štát by mal dokázať manažovať utečeneckú krízu sám

Rozhodnutie zveriť riadenie utečeneckej krízy do rúk menších súkromných firiem si musí Mikulec podľa Kollára obhájiť pred spoločnosťou a koaličnými partnermi sám.

Bratislava 27. marca (TASR) – Štát by mal dokázať manažovať utečeneckú krízu sám. Predseda Národnej rady (NR) SR a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Avizuje, že by sa malo hnutie Sme rodina počas odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v parlamente zdržať hlasovania.

Zobraziť celý článok

JH: „Nie štát, ale vládna koalícia, ktorej je B. Kollár neoddeliteľnou súčasťou by to mala dokázať. Nikto iný totiž štát už dva roky nespravuje ani neriadi.“

Mikulec považuje opozičnú kritiku za úbohú

Kritika sa týka zmluvy na nákup matracov a postelí.

Bratislava 27. marca (TASR) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) považuje opozičnú kritiku rámcovej zmluvy s dodávateľom poschodových postelí a matracov za úbohú a dokazujúcu nízku politickú úroveň. Nezaradený poslanec a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši v nedeľnej diskusnej relácii hovoril, že nákup 500 poschodových postelí a 1000 matracov je predražený o 140.000 eur.

Zobraziť celý článok

JH: „Nejde o to, či je kritika úbohá, ale o to, či je oprávnená. A či zo strany ministra vnútra R. Mikulca ide o ojedinelý úlet alebo už pravidlo.“

B. Susko hovorí pri súdnej mape o údere pod pás legislatívnemu procesu

Smer-SD podľa slov B. Suska považuje za absolútne katastrofálne, že sa počas legislatívneho procesu licituje o tom, ktorý súd má byť zrušený a ktorý nie.

Bratislava 25. marca (TASR) – Predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií a opozičný poslanec Boris Susko (Smer-SD) hovorí pri súdnej mape, pozmeňujúcich návrhoch a presúvaní rokovania o údere pod pás legislatívnemu procesu. Namieta, že koalícia predkladá do Národnej rady (NR) SR návrhy, na ktorých nie je dohodnutá, následne rokuje o zmenách aj v druhom čítaní a ak sa nestihne nájsť dohoda, prerušuje sa schôdza na týždeň a následne príde koalícia s úplne odlišným návrhom.

Zobraziť celý článok

JH: „To, o čom sa teraz vo vládnej koalícii rokuje nie je žiadna súdna mapa, ale paškvil a aj preto to koalícii trvá tak dlho. Lebo schváliť paškvil nie je naozaj  jednoduché.“

Vo veku 84 rokov zomrela bývalá americká diplomatka M. Albrightová

Albrightová sa stala šéfkou americkej diplomacie 23. januára 1997 v administratíve prezidenta Billa Clintona. V tom čase bola najvyššie postavenou ženou v americkej vláde.

Washington 23. marca (TASR) – Vo veku 84 rokov zomrela bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, oznámila v stredu jej rodina. TASR túto informáciu prevzala z agentúry AFP.

Zobraziť celý článok

JH: „Žiadny minister zahraničných vecí USA nerozumel Česku a Slovensku tak, ako Madeleine Albrightová. A ani pre obe krajiny nespravil viac. Česť jej pamiatke!“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-ulet-alebo-pravidlo/622595-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BArticle%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Skvelá správa.

22. apríla 2024
Fakty a argumenty

O túžbe SNS

a odvolaní J. Mazáka

20. apríla 2024
Fakty a argumenty

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi