HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 20.6.2022

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 20. júna (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali problémy s nárastom cien, ale aj s útokmi medveďov. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Matovič urobí všetko, aby bol balík prijatý, premiér s tým súhlasí

Matovič je presvedčený, že prezidentka nepodpísala protiinflačný balíček, pretože ide z jej strany o pomstu. Tvrdí, že prezidentka si vzala za rukojemníkov rodičov s deťmi.

Bratislava 19. júna (TASR) – Minister financií Igor Matovič (OĽANO) urobí všetko pre to, aby bol prorodinný balíček v Národnej rade SR prijatý a veto prezidentky Zuzany Čaputovej prelomené. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Potvrdil, že premiér Eduard Heger (OĽANO) s týmto postojom súhlasí.

Zobraziť celý článok

JH: „Každý minister, ktorému sa nepodarí presadiť svoju reformu, by sa mal zamyslieť nad svojimi schopnosťami. Keď sa na konci vyhodnotí, že to bolo na základe jeho neschopnosti, tak by mal odísť – povedal pred pár mesiacmi minister I. Matovič.“

Budaj: Problémy s medveďmi na Podpoľaní spôsobujú krmoviská pre zver

Šéf envirorezortu tvrdí, že medveď prestane jesť prirodzenú stravu, ak má k dispozícii krmoviská. „Nedá sa oddeliť prikrmovanie jeleňa a diviaka od medveďa,“ podotkol.

Bratislava 16. júna (TASR) – Problémy s medveďmi na Podpoľaní spôsobujú krmoviská a vnadiská pre divú zver, ktoré vytvárajú poľovníci. Nachádza sa tam 28 vnadísk spolu so štyrmi tonami krmiva. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Vyzval preto šéfa agrorezortu Samuela Vlčana (nominant OĽANO), aby okamžite zastavil prikrmovanie zveri na Podpoľaní.

Zobraziť celý článok

JH: „Je jedno, kto alebo čo spôsobuje problémy s medveďmi, ale nie je jedno, že tieto problémy nikto nerieši.“

Možnosť blokovania webov sa predĺži do 30. septembra

Za škodlivý obsah sa považuje programový prostriedok alebo údaj, ktorý zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť kybernetický bezpečnostný incident.

Bratislava 15. júna (TASR) – Možnosť blokovania škodlivých webov sa predĺži do 30. septembra. Vyplýva to z novely zákona o kybernetickej bezpečnosti, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak zákon prezidentka Z. Čaputová podpíše, pôjde o predĺženie cenzúry – teda zásah štátu, ktorý ústava aj zdravý rozum zakazujú.“

Fico: Pôjdeme do odvolávania vlády, ak nepovie, čo urobí s energiami

Poukázal na zvyšujúce sa ceny pohonných látok, zároveň podľa jeho slov môže dôjsť v lete k ich nedostatku.

Bratislava 17. júna (TASR) – Vláda by mala vystúpiť v Národnej rade (NR) SR s návrhom, ako chce kompenzovať nárast cien energií slovenským domácnostiam. Ak tak neurobí, opozičný Smer-SD nemá inú možnosť, ako ísť do odvolávania vlády. Vyhlásil to v piatok na tlačovej konferencii v parlamente poslanec a líder Smeru-SD Robert Fico.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda to ustojí a politici budú spokojní – R. Fico preto, lebo návrh na odvolanie dal a vláda preto, lebo mu odolala. A nikto z nich si nevšimne, že vláda nemá vystupovať v NR SR s návrhmi na kompenzácie, ale nárast cien kompenzovať tým, ktorí sú na to odkázaní.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-ceny-a-medvede-utocia/642060-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwIndex%253BNeprehliadnite

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Vládni žongléri

Ústavný problém môže mať koalícia presne tam, kde ho mať vôbec nechce – v zákone o STVR.

11. júna 2024
Fakty a argumenty

Povysávané

Voľby do Európskeho parlamentu sa skončili, načim sa vrátiť do reality na Slovensku.

10. júna 2024
Fakty a argumenty

O eurovoľbách

víťazoch a porazených

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi