HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 1.8.2022

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 1. augusta (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali ďalšie personálne zmeny v parlamente, ktoré opäť pomiešali výsledky volieb. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

VIDEO: Poslanec J. Krúpa vstupuje do klubu SaS

V klube Krúpu uvítala aj predsedníčka Anna Zemanová a predseda strany Richard Sulík. V SaS ho ustanovili za tímlídra pre obranu, zatiaľ sa nestáva členom strany.

Bratislava 29. júla (TASR) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Krúpa, ktorý vo štvrtok (28. 7.) oznámil odchod z klubu OĽANO, vstupuje do poslaneckého klubu SaS. Informoval o tom na piatkovej tlačovej konferencii.

Zobraziť celý článok

JH: „Poslanec J. Krúpa nie je prvý ani posledný, kto opustí OĽaNO. To, že pritom zostáva prilepený aj k stoličke predsedu výboru – teda pôžitkom –  ukázalo, že do SaS naozaj patrí. Veď aj R. Sulíka dokázali odlepiť z funkcie predsedu NR SR až poslanci jeho odvolaním.“

Sme rodina: Je dôležité, aby zostala SaS vo vláde

Krúpa oznámil svoj prechod do klubu SaS v piatok. Odchod z OĽANO zdôvodnil hodnotovými obratmi hnutia a príklonom hnutia k ultrakonzervativizmu.

Bratislava 29. júla (TASR) – Hnutie Sme rodina považuje za dôležité, aby strana SaS zostala vo vláde. Je jedno, koľko bude mať poslancov. Pre TASR to uviedla Linda Tribusová z tlačového oddelenia Sme rodina v reakcii na vstup odídenca z OĽANO Juraja Krúpu do poslaneckého klubu SaS.

Zobraziť celý článok

JH: „Pre zdravie krajiny to nie je jedno – SaS získala od voličov 13 mandátov, zákulisnými rokovaniami má teraz 20 mandátov. Ak by voliči chceli, tak by jej 20 poslancov nadelili vo voľbách, ale nechceli. Parlament už neodráža výsledky volieb a stráca legimitu.“

Hlas-SD: Predčasné voľby sú jediná možnosť, ako ukončiť politické hry

Odchody, prestupy, kupčenie s poslaneckými hlasmi, plány o menšinovej vláde s fašistami. To sú jediné veci, ktorým dnes venuje pozornosť vládna koalícia, komentoval Peter Pellegrini.

Bratislava 29. júla (TASR) – Mimoparlamentný Hlas-SD považuje predčasné voľby za jedinú možnosť, ako ukončiť „špinavé zákulisné politické hry“. Opakovane vyzýva koaličné strany, aby okamžite začali rokovať o ich termíne. Kritizuje, že vláda sa v lete venuje svojim vnútorným sporom namiesto okamžitej pomoci ľuďom. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Zobraziť celý článok

JH: „Predčasné voľby sú v demokracii normálnym aktom, obzvlášť ak už neplatia výsledky volieb, teda vôľa voličov. Rozdať v takej situácii nanovo karty by bolo správne. Poslanci sa však správajú rozumne až potom, keď už vyčerpali všetky ostatné možnosti.“ 

Fico: Dohoda na pravidlách zníženia spotreby plynu môže byť fatálna

Krajiny Únie dosiahli v utorok dohodu o obmedzení spotreby zemného plynu počas nadchádzajúcej vykurovacej sezóny.

Bratislava 26. júla (TASR) – Dohoda na pravidlách zníženia spotreby plynu počas zimy je jedným z najcitlivejších rozhodnutí Európskej únie (EÚ) v energetickej politike. Môže to mať fatálne dosahy na ekonomiku a domácnosti. Na sociálnej sieti to uviedol líder opozičného Smeru-SD Robert Fico.

Zobraziť celý článok

JH: „Samozrejme, že zníženie spotreby plynu môže a aj bude mať dosahy na ekonomiku, v tom sa R. Fico nemýli. Pomýlený je v dôvodoch, prečo to tak bude a prečo to tak, ako doteraz, už nebude.

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-terazsk-prestupy-poslanco/651183-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bw%253BwSpr%25C3%25A1vy%253BNeprehliadnite

 

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

17. júna 2024
Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Vládni žongléri

Ústavný problém môže mať koalícia presne tam, kde ho mať vôbec nechce – v zákone o STVR.

11. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi